Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10 éves országútikat ajánlanát...

10 éves országútikat ajánlanátok megvételre? (karbon /alu)

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy országúti bringát, figyelem a használt hirdetéseket, és amik felszereltségben egybeesnek az igényeimmel azok nagyjából az ilyen korú modellek. Meg szabad ezeket venni, ha szép állapotban vannak, karban voltak tartva? Mekkora élettartamuk lehet még hátra? Karbon és alu is megbízható marad? Jó volna a könnyebb, mert 4. emeletről kell lehozni lépcsőn :D

2019. máj. 19. 19:30
 1/2 IronYpetya ***** válasza:

A karbon egész addig megbízható, amíg nem rohad szét a gyanta, amiből (részint) készül és amíg nem kellett javítani. Az alu meg addig, amíg nem gyűjtött életében elég mechanikai stresszt össze ahhoz, hogy megrepedjen.


Ha valamelyik anyag elbukik, akár még javítható is lehet (esetfüggő), de már nem lesz ugyanolyan, bizonyos tekintetekben.


Alapvetően élettartamra egy 10 éves alu-karbon brinya bírja legalább még ugyaneddig, ha szerető gazdája volt és nem versenyeztek vele - azaz nem volt extrém stressznek kitéve, hajtás vagy esés következtében.


Szerintem megvehető, én nem állnék el tőlük. Sőt, ha jól tippelek, az egyik bringám kb. ilyen korú alukarbon setup és szerencsére semmi baja eddig. :D

2019. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Acélvázasból 20éves is, igaz felszereltség/ ar érték arány...

Aluból felszereltség kerdése, max ha gond van, akkor veszel egy olcsóbb acél vázat aztán, ha jók rajta a cuccok, akkor átszereled... Az alu merev, nagyon merev, ha rendszeresen használt a bringa, az alu váznak kb 10 év a kihasználási ideje, aztán eltörik...

Karbont meg csak akkor ajánlok használtat, ha már van hozzá szemed, hogy mit hol javítgattak rajta.

De persze 1-2 éves bringát is ki lehet fogni sokszor nagyon olcsón, csak figyelgetnibkell a hirdetéseket.

Én most vettem 29es meridát, deore váltószettel, mt-200as fékszettel, külföldre költözés miatt sürgősen eladót 95000ért... Jófogáson.

Természetesen szigorúan csak adásvételivel hoztam el. És odafigyeltem, hogy stimmeljenek az adatok az adásvételiben, hátha lopott.

2019. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!