Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Autó, kerékpár fóliázás előtt...

Autó, kerékpár fóliázás előtt mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy rozsdás, kopott, csúnya állapotban levő vázam, ami alapjában véve jól is nézne ki, ha nem lenne szarrá menve a fényezése. Elhatároztam, hogy lefóliáztatom (tudjátok, mint a kocsikat szokták) Valaki tudja, hogy fóliázás előtt mik a teendők a vázzal? Köszi!

2019. máj. 28. 22:23
 1/5 tothp ***** válasza:
100%
Rozsdátlanítás, mert nem marad rajta a fólia. Felcsiszolás, mert egyébként a rücskök átütnek a fólián. Valamilyen alapozás, ha nem akarod, hogy a fólia alatt tovább rohadjon.
2019. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:
100%
Szerintem a bringaváz nem az a felület, amelyiket megéri fóliáztatni. Nem azt mondom hogy nem lehet, de szerintem túl kis felületekről, és vékony átmérőkről van szó. Az egyenes csöveknél még nincs is gond, de a csatlakozásoknál/hegesztéseknél/hajlatoknál, nem lehet annyira szépen kisimítani még a legjobb minőségű fóliát sem.
2019. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Ilyen esetben hogyha fényezéshez van előkészítve a felület az a tökéletes. Más különben nem is vállaljuk, de olyan fóliázó sem, aki szeret szépen dolgozni és szép munkát kiadni a kezéből. Lehet, hogy többe lesz a végén, mintha magadnak előkészítenéd és lefújnád.


Thomy

2019. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja a csatlakozások,esetleges hegesztési varratok szép fololiázasa kb: lehetetlen. Olcsób ha te othon lefujod.


De amúgy fémtisztára lecsiszolni,ha vannak hibák azokat orvosolni. Lealapozni azt is megcsiszolni,portalanitani.

2019. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kutyus70 válasza:
Semmi. Le kell fényeztetni, de még az is jobb a fóliánál, ha otthon lefújod. Persze a megfelelő előkészítés után. A fólia autókra való, de még ott is az van, hogy nagy sík felületeken szépen megtapad, sőt, kisebb íveken is. Viszont sarkokban, pl. küszöböknél ahol akár éles derékszögek is vannak nem tapad meg rendesen bármennyire zsírtalanítják, portalanítják, rámelegítik. Ilyen helyeken gyakran felválik illetve csúnyán hólyagos, levegős. Biciklin a hosszabb egyenes csöveket leszámítva rengeteg éles hajlat és szög van. Sarkok, hegesztések, és nagyon vékony felületek. Szerintem nem kerékpárra való a fólia.
2022. máj. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!