Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Volt olyan aki 40 év felett...

Volt olyan aki 40 év felett tanult meg spd-vel kerékpározni?

Figyelt kérdés
Kacérkodok az spd használatának gondolatával, de sajnos a psziché megakadályoz. Kitudom-e oldani, ha szükséges? 40 felett kell elkezdenem esni?

2019. máj. 27. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Shimano click'r-t használok (pont az általad is említett esetleges esések miatt), azzal kezdtem (és folytatom) a "spd"-s pedálozást. Annyi a különbség, hogy nagyobb a pedál mert keretes, 60%-kal könnyebb kioldani mint a "hagyományos" spd-nél. Természetesen ennél is állítható a kioldás nehézsége. Nekem nem a legkönnyebben van, eleinte előfordult, hogy nem oldottam ki (elfelejtettem, visszakattant és nem vettem észre), de amikor ijedtemben hirtelen felkaptam róla a lábam, akkor simán kioldódott és nem estem el. Véletlenül, tekerés közben viszont még soha nem oldódott ki.

Ha már magabiztos valaki, vagy tart attól, hogy kioldódik amikor nem kellene neki, akkor még bőven lehet állítani az erősségen.

Persze aki gramm mániás vagy cikinek tartja a keretes pedállal tekerést, esetleg olyan cipőt akar venni amihez nem jó az sh-56 stopli, annak nem jó.


Persze sokan mondják, hogy ők sose estek el, már kezdőként is profik voltak, de én ismerek olyan rendszeresen edzőt, ironmanen is indulót, aki legalább egyszer esett a pedál miatt (vagy többször, de egyről tudok mert láttam a következményeit) és még a GCN youtube csatornán is láthatsz az igazi profikat (a bakik között) olyat amikor estek spd-vel.

2019. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet ennyi idősen megtanulni már. 39 évesen még lehetne de 40 évesen áhh, így már esélytelen.
2019. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tothp ***** válasza:
47 vagyok. 2 éve van Spd-m.mondjuk addig is használram klipszet. Gyorsan megszokható.
2019. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!