Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem megy gyorsabban a...

Miért nem megy gyorsabban a biciklim?

Figyelt kérdés
Nos van egy Kellys TNT 10 biciklim amit màr lassan 1 éve hasznàlok. Több mint 20 éve aktívan taposom a pedàlt, de még is a minap egy idősebb hölgy könnyű szerrel megelőzött a bicikli trasszàn. A belem kitekerve se tudtam tartani vele a tempót max vàltàsi sebességgel. A hölgy szinte alíg tekerte a biciklit, de a sebesség óriási eltérés volt az enyémhez képest. Jól megfigyeltem és nem elektromos bicikli volt. Egy sima MTB-vel rendelkezett noha a hàtsó fogaskerekek mérete sokkal màs volt mint az enyém. A kérdésem az lenne, hogy miként tudnàm elérni, hogy a 25/27kmh többel tudjak szàguldozni kevesebb megterheléssel? Mit cseréljek le a biciklin?

2019. jún. 4. 16:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Országúti hajtóművet nem rakhatsz rá, más a méretezése a középrésznek!

48-38-28 a montira/trekkingre kapható max. méret, de jobb minőségben már nem nagyon kapsz, mert nem divat.. jelenleg az 1x11, 1x12 vagy 2x11 fokozat a divatos.

A leírása alapján 12-32es sor van rajta, én azt 11-36ra cserélném, viszont így kelleni fog új lánc az ideális hosszhoz.


A néni amúgy azért volt gyorsabb, mert lehet hogy 60 éve minden nap átteker a szomszéd faluba és így sajnos igenis erősebb nálad és simán kitekeri az 52es tányérral a 11es alsót a sorról! :D


Papíron vannak számok és van a tapasztalat: Nekem 3x9 lett 2x10re cserélve. 48-38-28 és 11-32 volt, most 38-28 és 11-34 van. Gyorsultam és tovább bírom, mert nem terheli annyira a térdem!


42es tányért 29es kerékkel csak az tud kihajtani, akinek a keringése, ízületei és izmai is erősek.

Próbáld meg elfelejteni a nagytányért, középsőn legyen elől a lánc, kicsin hátul. Mérd le! Gyorsabb leszel vele az adott szakaszon, mert gyorsabban tudod tekerni. A térdízület terhelése csökken, a felső combizom és a vádli közt jobban oszlik el a terhelés..


Állítsd be magadhoz a bicót. Nyeregnek nemcsak magassága van. Dőlésszöge, távolsága. Kormánynak hossza, magassága, dőlésszöge.. jó, a néni ezeket nem csinálta, de míg erősebb addig úgyis ő nyer! :D

2019. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, jártam eleget egy összefusizott vékony kerekű monti vázas bringával, versenyhajtóművel. Tökéletesen a helyére lehetett tenni, elfért és remekül működött.
2019. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Persze mindent ellenőrizni kell a barkács meg a vásárlás előtt. Szóval sokszor csak dogmatikus kijelentés, hogy ezt meg azt nem lehet, mert csak.
2019. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Még ha lehagyna.... Ez apàm úgy otthagy hogy csak pislogok. Az a bànt, hogy alíg tekeri biciklit. Én bevàltom a legnagyobb fokozatba és a làbam úgy jàr mint aki a legkönnyebbe tekerne és 30khm től jobban nem birom hajtani. Egyszerűen tekerek mint a bolond de a bicikli nem képes nagyobb tempóra.
2019. jún. 5. 14:27
 15/20 A kérdező kommentje:
A féktàrcsàk is rendben vannak a minap ellenőriztem. Nagyon régóta biciklizem de ilyen mértékű gyorsulási vereséget még nem kaptam bicikli úton. Végül is màr nem nagyon érdekel lehet tényleg jobb fizikummal rendelkezik a hölgy azt is elfogadom, hogy otthagy, de könyörgöm ne így :D
2019. jún. 5. 14:40
 16/20 Wadmalac ***** válasza:

Milyen pedáltempóban tekersz?

Egy láb percenkénti csapásszáma.


Ha az 70 alatt van ,nem áttétel kell neked pluszban, hanem pörgés-edzés.

2019. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nos ezt még sose szàmoltam :) Mai nap folyamán lemérem.
2019. jún. 6. 14:35
 18/20 MGéza ***** válasza:
Ott kezdődik a dolog hogy montid van, arra optimalizált hajtóművel, az meg a büdös életben nem veszi fel egy trekkinggel a versenyt sebességben, nem is arra tervezték a gépet magát sem. A hajtóművet már részletezték, a másik a gumi, egy trekking gumi általában egészem más profilú, nagyobb nyomást visel el, kisebb a gördülési ellenállása. Ha gyors gépet akarsz akkor egyszerűbb trekking-cross kategóriában körülnézned, mint ebből hasonló költséggel ugyanazt kihozni.
2019. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KareszKiss válasza:

56 éves leszek, 110 kg vagyok. 182 cm. Pár éve már sokan megelőznek engem is. Még szembeszéllel is. Trekking van. 48-as(3-as sor) x 11-34 . 37 mm-s Scwalbe Energizer 28x1.4 HS 403. A trekking féktárcsás, agydinamós. Felszerelt mindennel. Túratáska, stb..

Talán a testsúlykülönbség lehet az egyik ok arra, hogy nem bírom a tekerést már másokkal is...

Viszont átlagban csak 16 km/h-t megyek hosszabb távon. Korábban MTB-vel 26" kerékkel (47 mm-es) 22 km/h-t is tudtam 95 kg-san. Öregedtem?

A testsúlynövekedés miatt több energia is kell a sebességnövekedéshez.

A kerekekben van 2x200 ml defektvédő folyadék is. A trekking súlya: 18-19 kg lehet..

Még Fat bike-kal is megelőztek már simán... na persze kicsit könnyebb volt és nem túra felszerelése volt..

Kellene egy versenygép?

febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 KareszKiss válasza:
Akkor az sem mindegy, hogy hány kg-os a kerékpáros? Nagyobb tömeg, nagyobb erö is kell hozzá, hiába nagy az áttétel. Egy 48-11-es áttételt a legynehezebb kitekerni sik uton( föként). Nem mindegy, hogy a kerékpárnak mekkora tömeget kell vinnie..
ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!