Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli az előnyös nekem?

Milyen bicikli az előnyös nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazábol 3 féle biciklin gondolkozom az első az bmx a második egy dirt jump bicikli a harmadik egy enduro/freeride bicikli. A bmx a felépitése miatt tetszik de mivel vidéki vagyok és már relative idős vagyok hozzá (24 éves)de régebben is bmx eztem és szerettem. Dirt jump biciklim még sose volt de a terep miatt( erdős, dombos, hegyes) ezen is gondolkoztam. Az enduro/freeride bicikli lenne a leghasznosabb de mivel még montim sem volt igy nemtudom és ezért szeretnék itt tapasztaltabb emberek segitségét kérni. Amire használnám hétvégente/ amikor időm van ugrálgatni erdőben kiépitett pályákon (nem dh-s pályák). Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 1. 20:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
BMX-et semmiképp, nagyon pici és a trükközésen, lógatáson kívül nem igazán tudnád használni. A dirt bicó is jó, ha lightosabb a terep, egy valamire való enduro már komoly ugratókra jó és mádzni nem a legkellemesebb vele, az árkülönbségről nem is beszélve.. Ha csak úgy terepen tekergetnél és átugranál néhány vízmosást, akkor szerintem dirt.
2019. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen az enduro/fr biciklik árait nézve 500.000 Ft minimum. Lényegében semmi extrém nem lenne pár ugrató..gurulgatás az erdőbe nem annyira extrém terepen. Igazábol amiken bmx el is át tudtam menni 6-7 évvel ez előtt. Tehát ezért asszociálódtam egy bmx re illetve alacsonyabb is vagyok(170)
2019. júl. 1. 20:29
 3/11 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy akkor tudnál ajánlani márkákat dirt biciklire?
2019. júl. 1. 20:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi a keret.

Mert a dirtben vannak kacatszarok viszonylag olcsón.

És pro darabok nem sokkal drágábban.

A sport sajátosságai miatt.

2019. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Durvan 250-300 ig nekem nyilván nem pro kell csak azért ne törjön meg repedjen. Tehat legyen egyben
2019. júl. 2. 06:04
 6/11 A kérdező kommentje:
És igazábol ezért is gondolkodtam enduro/freeride biciklin meg 250-300 körül már vannak használtak. Csak nemtudom hogy indokolt lenne e. Vagy maximum még teszek félre több pénzt..
2019. júl. 2. 07:27
 7/11 anonim válasza:
Montira nem gondoltál?
2019. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huuu már mindenre gondoltam az az igazság de montim még sose volt és alacsony vagyok tehát a max az 27.5 ös lenne és. s-m es váz
2019. júl. 2. 09:15
 9/11 anonim válasza:
A belső lábhossz a mérvadó. Lányként nekem 29"es van, 17.5es vázmérettel ehhez a magassághoz. Szerintem egy jobb montival járnál a legjobban. Ami szerintem fontos, az a shimano tárcsafék (slx vagy afelett), levegős teló és a váltás rendszert ois slx vagy felette, és nem egy őskövületre gondolok. Kicsit 200.000 felett már találni jó alu bringákat, jobban közelítve a 300hoz meg már javított karbonokat is, amivel saját tapasztalatom szerint nincs semmi gond.
2019. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha sürün akarsz ugrálni akkor dirt.

Ha csak alkalom szerüen akkor mounti.

Ha is is akkor valami hibrid jószág. Ami nem enduró...dirtre elhasználni balgaság,nem endurora használni méltatlanság.

2019. júl. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!