Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Genesis arizona kerékpárról...

Genesis arizona kerékpárról véleményetek?

Figyelt kérdés

Vén már, használtan vettem, amit lehetett, felújítottam rajta (váltóbowden, fékek, középcsapágy... mittudomén, szervízre volt bízva)

Jelenleg munlába járásra használom, napi 4-5 km, illetve heti 1-2x kisebb kerülőt teszek vele városban, vagy salakos úton (10-15 km).


Nagyon vágyom túzázni menni. Többnapos túra, napi 40-60 km-es szakaszokkal, amit kinéztem, de szóba jön Balaton kör is pl)

Abban csak reménykedem, hogy fizikailag bírnám, attól viszont félek, hogy talán a bringámnak ez már nem lenne való.

Mire "elég" egy ilyen bicikli? Neki merhetek vágni ezzel a vassal egy hosszabb útnak?



2019. júl. 3. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Te tudod, hogy milyen állapotban van és milyen utakon mennél vele. Ha írok ide egy kerékpár márkát és típust attól még nem lesz senki okosabb, nem fog kiderülni, hogy milyen állapotú. Pl. azt sem tudni, hogy ez most egy MTB vagy trekking vagy miféle? Nem mintha sokat segítene, hiszen az állapotát az se mutatja meg, de alap.

Ha félsz, hogy nem a bringádnak való, akkor egyszerű: ne indulj el.

2019. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ó, hát a kulcsszavakból azt gondoltam, egyértelmű, hogy trekking.

Az állapotát pedig annyira tudtam leírni, amennyire. Szervízben volt, amit szükséges volt, cseréltek rajta.


Inkább akkor úgy kérdezem, hogy maga a genesis (ha rendesen karban van tartva) eléggé megbízható, a fenti célra megfelelő?

2019. júl. 4. 10:53
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
100%
Hát erről a típusról nem találtam gyártói leírást. Eladó példányok setupjai alapján viszont azt mondanám, hogy ha műszakilag megfelelő állapotban van, akkor a világból ki lehet vele tekerni. De konkrétan a te példányodat nem ismerem...
2019. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

3 éve vettem használtan, de már akkor is öreg gép volt (szervizes szerint legalább 15 éves), viszont mindenképpen jobb, mint az előtte huszonévig gyűrt noname (dual mounty) mtb-m. persze lehet, az is jó lett volna, ha vigyázok rá, de annyira beteg volt már a végén, hogy nem volt kedvem költeni erre.


Erre most már sokat költöttem, majd másfélszeresét annak, amennyiért vettem, bár ahogy elnézem azokat az árakat, amikkel itt kérdésekben és válaszokban dobálóznak, még így is nagyon-nagyon olcsón megúszós eddig.


Szóval akkor reménykedhetek, hogy ha a szervizes jól végezte munkáját, akkor van egy jó biciklim :) Ez öröm.

Persze ha megvan a túra időpontja, előtte még átnézetem, de gondolom ez alap, ha egy bicikli nincs ilyen célra használva.

2019. júl. 5. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nem a bringa képessegitöl tartanék hanem a saját hiányosságaimtól. Nagyon úgy tűnik,hogy te csak tekered a bringát...ha valami gáz van szaladsz a szervízbe,ami nagyon nem optimális egy több napostúra esetén. Egy 1naposon még elmegy balaton körnél is mert van vonat minden városban.


Nem bántásból de hamar ugorjneki a bringaszerelés alapjainak. Mert így hamar eljöhet a pillanat amikor pislogsz mint hal a szatyorban,hogy: na ilyenkor mivan? Pl:ha váltó benéz a küllök közé.

2019. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És ezeket az alapokat autodidakta módon meg lehet tanulni?

Vagy hogy áll ennek neki az ember? Szétbarmolom a bringát és remélem, hogy összerakva is használható lesz?

Nem vettem bántásnak, csak nem tudom, hogy ebbe hogy csöppen bele az ember.

Igazad van amúgy, egy nyamvadt fékbowden-cserén kívül eddig max lemostam a bringámat (de a bowdent is csak azért cseréltem én, mert az előző gép már nem ért annyit, hogy szervízbe vigyem, így megberheltem magam).


Egyébként olyan társasággal készülnék, ahol azért vannak gyakorlott túrázók -ha ez számít valamit.

2019. júl. 8. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van nemi müszaki érzéked akkor elégsokmindent meglehet szerelni otthon. Mi a haverokkal (középiskolás korunkban)

gyakorlatilag épitettük a bringákat. Volt aki a teleszkopba is lenyult...na nekem az kicsit sokvolt,én csak szétszedtem és kipucoltam (egyszerü rugos darab).


Amit szerintem mindekinek tudnia kell az:defekt javitás,bovden csere,centirozás, mechanikus fék beállitása,váltók beallitása.

Ezek amik biztsan szembe jönnek ha évi 8ezer km körül teker az ember. Viszonylag sokat lehet sporolni ha tudod ezeket.

Persze időbetellik mire ki tapasztalod.

2019. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Kezdetnek:

[link]

2019. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
óóó, köszi :)
2019. júl. 8. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!