Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Dinamós, elemes, vagy usb-s...

Dinamós, elemes, vagy usb-s lámpa?

Figyelt kérdés
Gondolom mindegyiknél vannak előnyök és hátrányok, de mik ezek pontosan?

2019. júl. 4. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Dinamósat csak akkor, ha van agydinamó a bringádban gyárilag. Gondolom nincs, tehát felejtős.

Elemes előnye, hogy ha lemerül, kicseréled az elemet, vagy akksit. Utóbbi jobb, mert csak két garnitúrát megveszel, aztán töltöd őket. Jobb lámpákban többnyire 18650-es akksi van, ami könnyen cserélhető, és elég nagy kapacitású. Beszerzése kicsit nehézkesebb, de egyáltalán nem vészes.

USB-s lámpa? Hát, én nem szeretem, több ok miatt. Ha lemerül, nem tudod cserélni az akksit. Ha bedöglik az akksi, megint meg vagy lőve, hacsak nem tudsz bele barkácsolni valamit.


Szóval szerintem cserélhető akkumulátoros a tuti.

2019. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyenlőre ott tartok, hogy magát a bicót próbálom kiválasztani, ezért is kérdeztem, hogy érdemes-e dinamosat, de arról eddig mindenki megpróbált lebeszélni.
2019. júl. 4. 23:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Az agydinamo szerintem nem rossz dolog. Sportos bringára nem való, de ha csak közlekedési eszköz, akkor praktikus.
2019. júl. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elemes, aksikkal.
2019. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A dinamó az visszafog. Lefelé túl

tölt és kiégeti (szétrobbantja)az égőt.

Az agydinamó viszont rendben van. Bár valóan nem a sportos bringázashoz lett kitalálva.


Elem,aksi egy kalapalá veszem. Ahogy írjàk 2garnitúra és hajrà. Tekersz,töltesz,cserélsz. Figyelni kell ne gagyi legyen. Illetve nekem van egy olyan bajom,hogy nem férbele egy bizonyos lámpába az szabvány cerka aksi...


Usb:mivan?

Mi értelme?

Az is aksi csak nem lehet bárhol feltölteni,nem lehet cserélni,kell hozzá adapter. Szerintem még nem elég fejlett hozzá a világ.

2019. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Alex Fly ***** válasza:
Nekem jelenleg elemes. De a közeljövőben ez változni fog: az első kerekem lassan csereérett lesz és akkor már agydinamóval fűzetem az utódját...
2019. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Dreigang ***** válasza:

Hagyományos dinamó: nehéz, fékez, lassan tekerve alig világít, álló helyzetben semennyire, ha nagy nyolcas van a kerékben akkor pl. furán tud berregni :-) Viszonylag egyszerű javíthatóság/cserélhetőség, csak az izzót eszi, ha tempózol. Ma már csak a boltba járós batárokon ottfelejtve, vagy a veterán gépeken kisuvickolva virít.


Agydinamó: az előző korszerűsített változata mai városi/túra gépekre. Szerelhetősége nehézkes.


Elemes: jó elemmel tartós, hosszasan veszít a fényéből. Ha az elem merül, időben észreveszed. Hosszabb állás után is szolgálatkész. Túl hosszú állást megbosszulja: kifolyva szétmarja a lámpát.


Elemes, tölthető elemmel: kisebb környezetterhelés a ritkább csere miatt, hamar nincs kellő fény, ha egy adott érték alá merül. Töltőt igényel.


Nagy akkumlátoros: teljes sötétben, pl. éjjeli túráknál használatos, a nagyobb teljesítményű fényszórókhoz.


USB-s: ultra kicsi és könnyű, töltéséhez nem kell külön aksi töltő. Ha bármilyen USB csatlakozóval rendelkezel (ez nehezen elkerülhető), töltése kényelmes, praktikus is. A legkorszerűbb fényforrások és armatúra használata, a jobbak jelzik a lemerülést menet közben/töltöttségi állapotot, ha töltöd. Hamar tölt, hamar merül. A városi használatban a gyakori fel-leszerelés kényelmes, ha nem akarod a bringán hagyni egy parkolásnál. Változatos világítási funkciók. Limitált világítási idő: ha lemerül út közben, akkor még csak nem is pislákol, hanem egyszerűen nincs lámpád.

2019. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Munkába járok bicóval,elemest használok.

Egy évet bír nekem egy átlagos elem garnitúra.Nem félek a lopástól mert kábelkötöző szigszalag kombóval rögzítem.

2019. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Esetleg egyik se? Vegyél elem/akku nélkülit: [link]

Kb. mint a dinamo, csak nem ér hozzá a kerékhez, nem lassít.

2019. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tothp ***** válasza:
Ez a reelight jól néz ki. gondolom egy vagyon az ára. Én az agydinamósra szavazok. Lehetőleg állófénnyel.
2019. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!