Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Félóra alatt teljesített 14...

Félóra alatt teljesített 14 km táv kezdésnek milyen eredménynek számít?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen versenycélom. Hasból szeretnék fogyni.
2019. júl. 10. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mi? Evezőgép? Szobabicikli? Futás? Siklóernyőzés? Kerékpár?
2019. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, látom a kategóriát... Praktikusabb, ha a kérdés szövegébe is beírod.


28 km/h átlagsebesség elég jó tempó. Persze kerékpártól is függ.


Ha fogyni akarsz, akkor nem a sebességet emelném, hanem a távot, illetve az időt. Inkább tekerj egy órát, vagy másfelet kisebb intenzitással (mondjuk el tudj közben mondani egy verset normál hangsúlyozással, nem kapkodva a levegőt). Ez számít még aerob terhelésnek, ami a fogyáshoz a leginkább alkalmas.

2019. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sima Single Speed kerékpár, vékony abroncsokkal. Akkor inkább csökkentem a sebességet és növelem a távot.
2019. júl. 10. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen felszereltséggel kezdőként nem rossz.

Helyi fogyás nincs sajnos,mindenhol fogyni fogsz vagy erősödni...leginkább lábon de nemfog látszani.

2019. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Remek, igazából csak a hasamon van felesleg. Abból kéne leadni, erre van valamilyen hatékony módszer?
2019. júl. 10. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:

A kerékpár jó. Egyrészt a hasi, alhasi izmok is részt vesznek a tekerésben, meg a tartásban, másrészt könnyű a fent is írt aerob edzést csinálni vele.



Ha a hasadon van zsír (vagy zsigeri zsírként ugyancsak a hasadon, csak ezt nem tudod összefogni úszóguminak), akkor abból fog fogyni.


Kitartás és így tovább. Legyen rendszeres, váltogasd a távot, játssz az intenzitással, akkor a szervezet sem szokja meg a tipikus terhelést és jó hatásfokkal fogsz fogyni.

2019. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó vagy, mind szeretünk és büszkék vagyunk rád! Hasból fogsz fogyni!
2019. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Én is kezdő vagyok csak +30-35kg túlsúlyal. Bár én nem 14km-t tekerek hanem 63at minden második napon. Nekem is ilyen 2 óra 14p belépő országútival. 28km/h az átlag.
2019. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!