Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a kerékpárom sokáig nem...

Ha a kerékpárom sokáig nem használom, akkor is jobb, ha mindig felpumpálom a kerekét?

Figyelt kérdés
Vagy a keréknek az jobb, ha nem feszíti a levegő? Vagy inkább, ha fel van pumpálva? Ha csak áll egy helyben a bicikli sok ideig.
2019. júl. 18. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb egy közepes értékre fujni. Az "karban tartja".

Ha puha akkor össze esik,az biztosan nem jó. Ha kőkemény annak pedig nincs értelme.

2019. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezt ennyire túlgondolni, a lényeg, hogy legyen benne valamennyi levegő. Én mindenesetre felfújnám teljesen, annyival is később ereszt le. Bár nem tudom normális belső mennyi idő alatt ereszt le annyira, hogy a bicikli saját súlyát se bírja el...
2019. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a közepes nyomásra szavazok. Ha leereszted, eldeformálódik. A tudomány szerint pedig az is öregíti a gumit, hogy az oxigén átdiffundál rajta, aminek a nyomás a hajtóereje, így érdemes tároláskor lejjebb engedni a gumikat.
2019. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves válaszát mindenkinek, akkor kicsit fújok bele levegőt.
2019. júl. 18. 20:49
 5/6 szlory ***** válasza:
100%

Hadd segítsek, mint cirka 9 pár használatban lévő kerék tulajdonosa. A külső gumidat kell formára tartani, ezt jól mondják a többiek. Ehhez azonban a bringa önsúlyához képest (ha nem falon tartod vagy állványban) 1 bar körüli nyomás is elegendő. Ha többet teszel bele az elégségesnél, akkor a külsőnek extra jót nem teszel, a belsőd amortizációját viszont elősegíted, az ugyanis lassan porózussá válik, egyre jobban fog ereszteni.


Röviden a fentiek által indokolva a helyes megfejtés: pont annyi levegőt próbálj bennük tartani, amennyi ahhoz elég, hogy a külső jelentős, szemmel látható módon ne deformálódjon.


Bonusz: és mivel elképzelhető, hogy néha utána kell fújni (attól függ), az utánfújások alkalmával igazi vájtfülűként még fordíthatsz is egy negyed fordulatot mindig a kerekeken, hogy azt a pici deformációt is mindig máshol kapja a gravitációtól. ;)

2019. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, majd fogok ezekre figyelni!
2019. júl. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!