Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi az a játékosigazolás?

Mi az a játékosigazolás?

Figyelt kérdés

Ebben a témában elég tudatlan vagyok ne oltsatok le, ezért is lenne pár kérdésem. :D

Úgy értem, pl Stiebernek a ZTEbe most érkezett meg, így mostantól játszhat. Tudom, hogy ahhoz kell, hogy a labdarúgó aktív klubjában átszerződés után játszhasson, és a régi klubja adja ki. Viszont mit tartalmaz ez? Miért nem adják oda nekik pl utolsó ott töltött napon? Vagy miért tart ilyen sokáig?



#bajnokság #NB1 #ZTE #futball #játékosigazolás #stieber
2019. aug. 29. 08:50
 1/2 anonim válasza:
100%

A játékos igazolás gyakorlatilag egy fényképes, iratokkal ellátott "játékengedély".


A játékengedélyhez kell érvényes szerződés az adott klubbal, sportorvosi igazolás (lehet kell más is, ezt én sem tudom).


Profi szinteken ezeket nem a játékosok, hanem a klubok és menedzserek intézik egymás között, ezért nem kaphatja meg a játékos. Illetve, más játékengedély kell mondjuk Angliába, mint mondjuk Magyarországra, ez mindig az adott ország szövetségének döntése.


Amikor egy sportoló aláírja a szerződést az új klubjához, megtörténnek a kötelező vizsgálatok és már igénylik is a játékengedélyt a szövetségtől!

2019. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja én azt hittem a klubok közt megy a játékengedély, de akkor ezt a szövetség adja, köszönöm ! :D
2019. szept. 5. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!