Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A bírók miért nem szórják ki...

A bírók miért nem szórják ki azonnal pirossal azokat akik mindig a meccs utolsó perceiben "sérülnek le", ha kedvező nekik az eredmény?

Figyelt kérdés
Fura hogy valamiért mindig gyakoriak a sérülések annál a csapatnál, amelyiknek az eredmény előnyösebb az utolsó percekre fordulva. Ilyenkor véletlenül hogy-hogy nem mindig görcsöt kap a kapus vagy valamelyik védő. A bírók ezt miért tolerálják? Azonnal piros lappal ki kéne zavarni ezeket a Jászai Mari-díjasokat. Persze amikor lefújják a meccset már semmi bajuk.

2020. jan. 12. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Neked is elment a mix mi? 35 rugó huss....
2020. jan. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabbíthat, levitetheti aztán nem engedi vissza egy jó ideig, bizonyított esetben (videobíró) eltiltást kaphat stb, szóval azért vannak eszközök.
2020. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nehéz ténylegesen megállapítani hogy ki az aki színlel és ki az akinek tényleg baja van. Az nagyon igazságtalan lenne ha valaki tényleg görcsöt kap és ezért kiállítják.


Sokkal egyszerűbb a bírónak néznie az óráját, és hozzáadni az elvesztegetett időt a hosszabbításhoz. Az független attól hogy tényleges sérülés vagy időhúzás volt. Semmi probléma azzal ha rátesz a bíró 7-8 percet is akár ha annyi szükséges. Ha ezt következetesebben alkalmaznák, akkor csökkennének az ilyen szimulálók, hiszen nem származna belőle semmi előnyük.

2020. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiállítani végleg azért nem kéne szerintem, de attól még a jelenleginél valóban szigorúbban kéne büntetni.


Egyrészt az elcsalt időt tényleg egy az egyben fel kéne számolni, mert most csak úgy tessék-lássék ad hozzá valamennyit a bíró meccs végén, ami jellemzően jóval kevesebb, mint amennyit ténylegesen állt a játék. Nyugodtan be lehetne vezetni, hogy a hajrában, mondjuk az utolsó negyed órában ahány percet ápolás miatt áll a játék, azt külön mérik, és teljes egészében le kell dolgozni a hosszabbításban.


Másrészt az ápolt játékost nem lenne szabad visszaengedni rögtön. Ez most megint a bírók egyéni megítélésére van bízva, és ugyan van olyan bíró, amelyik direkt nem jelez a felgyógyult és játékra jelentkező játékosnak, amíg egy-két támadás le nem fut a pályán, de ez teljesen ötletszerű. Ehelyett lehetne azt, hogy a pálya elhagyásától számítva mondjuk fix öt percig nem jöhet vissza a játékos. Ha valóban komoly a sérülés, akkor ennyi ápolás általában kell, szóval a nem színészkedők nem kerülnének hátrányba ezzel.

2020. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert ha kiállítaná, nem játszhatna a következő meccsen. Különben sem tudhatja a játékvezető, hogy színészkedés történt-e.
2020. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Limpi43 válasza:

Egyrészt a bíró nem orvos eldönteni, hogy szimulál-e. Puhl mondta, hogy amelyik játékos levitette magát, annak "hagyott időt meggyógyulni".

Másrészt szimulálásért, műesésért max. sárga jár, többnyire.

2020. jan. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mertaz hogy valakifolyamatosan leserül nem büntetendő. Max idő húzásért de az is csak sárga... Dehát nem vagyok orvos.
2020. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!