Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tippmixnél mennyire mérvadó...

Tippmixnél mennyire mérvadó egy csapat legutóbbi 5 meccse?

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 17:01
1 2
 1/17 belapus ***** válasza:
100%
Egyfajta támpontot ad az addigi formáról, de nem érdemes túldimenzionálni.
2019. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Ahogy mondja az előző, érdemes figyelembe venni de nem mérvadó.

Minden sorozat megtörik egyszer.

2019. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tehát pusztán ebből kiindulva nem érdemes tippelni..Ti milyen szempontokat vesztek figyelembe??
2019. szept. 18. 19:58
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó példa erre a tegnapi Inter-Slavia meccs...Hiába húzta be az inter a legutóbbi 5 meccsét mégsem tudott nyerni..
2019. szept. 18. 20:00
 5/17 anonim válasza:

"Ti milyen szempontokat vesztek figyelembe?"


Sokat gondolkodtam én is ezen, de sajnos valóban a sportfogadás egy maximum 70%. kiszámítható szerencsejáték, és pontfix a további 30. ami fenntartja ezt az iparágat. Nyilván ha kiszámítható lenne, mindenki ezt csinálná.


A felhozott példád tökéletes:

[link]


Az előzmények, az emberek reakciója, 85 000 ember szerint az Inter fog nyerni, végül meg épp kihoztak egy döntetlent a hosszabbításban. Hiába volt 55%. náluk a labda, nem tudtak nyerni.


Vagy a hétvégén a Real Madrid-Levante, a real madrid szorzója 1.10 es volt, és az első félidőben 3:0 vezettek, végül a másodikban majdnem döntetlen lett a vége. (Bukott is az ázsiai hendikepem.) :))


Én a csapatok erősségét veszem figyelembe, az utolsó 5-10 eredményt, a közvéleményt és az odds-ot. Viszont eddig sosem tudtam rosszabb saját odds-ot kihozni mint amivel a fogadó irodák számolnak.


Van amikor golszámra fogadok talán annyi rendszert találtam eddig hogy a Dél Amerikai meccseknél kevés a gol, ezért ott érdemes a < 2.5 re fogadni, de ezt is úgy hogy összenézve a korábbi eredmények alapján mi a tendencia.


Összesítve focinál 33% az esély mindenre, tehát elég nehéz hosszú távon nyereséges lenni. A 0,05. odds sem biztonságos ugyanakkor ha alacsony szorzókra fogadsz ha 5 ből 1 megy el is veszteséges.


Alacsony szorzókkal talán még mindig esélyesebb a tenisz, akár kötésben, egy kevéssel kisebb kockázat, de itt is gyakori hogy egy folyamatos 2:0. nyereséges játékos kikap 2:0. :)

2019. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És te egy eseménynél hogy állapítod meg a saját oddsodat?Azt írtad hogy egy csapat legutóbbi 5-10 meccsét veszed alapul ha jól értettem..Sofascoreon én is szoktam figyelni hogy ki mire tippel,mit vár a közvélemény a meccstől..Köszönöm a segítséget,jó dolgokat írtál
2019. szept. 19. 15:29
 7/17 anonim válasza:

"És te egy eseménynél hogy állapítod meg a saját oddsodat?"


Úgy gondolom a fogadó irodák 3 odds-al dolgozhatnak:


1. Csapatok statisztikái alapján számított (alap)

2. Leadott fogadások alapján számított (erről nekünk nincs adatunk, csak következtetni tudunk)

3. Egymáshoz igazított odds alapján


Gyakorlatban ez valami ilyesmi lehet:


1.

Adottak az alábbi események ahol:

N = Nyert, V = Veszített, D = Döntetlen


Hazai csapat előzményei:

N, N, N, V, D, N, V, D, V, N


Vendég csapat előzményei:

V, V, N, V, D, D, V, N, D, V


Hazai: (H)

N = (5/10) * 100 ==> 50%

V = (3/10) * 100 ==> 30%

D = (2/10) * 100 ==> 20%


Vendég: (V)

N = (2/10) * 100 ==> 20%

V = (3/10) * 100 ==> 50%

D = (2/10) * 100 ==> 30%


Ebből megkaptuk, hogy a statisztikák alapján az adott csapatoknak hány százalék esélyük van, erre a fogadóirodák (az ők biztonságukért) még rászámolnak -10% margint, és ez alapján kapnak egy alap odds-ot.


[link]


Tehát a linken lévő táblázat alapján margin nélkül az alap odds-ok:


H: 1,98

D: 3,02 ==> (V-H)

V: 5,00



2.

Ezt nekik nagyon egyszerű kiszámolni, mert ők pontosan tudják hogy hány fogadás érkezett az alap odds után az adott kimenetelre, és ezt real time frissítik:

Tegyük fel a következő számban érkeztek fogadások:


H: 1200

D: 400

V: 200

Összesen: 1800 fogadás:


Új odds megállapítása:

H: (1200 / 1800) * 100 ==> 66% ===> 1.50 es új odds:

És így tovább. :)



3. A 2. pont érzékenysége hogy bizonyos fogadó irodák nagyobb forgalommal bírnak ezért simán előfordulhatna, hogy pl a bet365 jóval alacsonyabb odds-t állapít meg a tippmixnél, vagy fordítva, így ki lehetne használni ezt a rést arbitrázsra (egy fogadó 3 különböző irodában minden kimenetelt megfogadja), hogy ezt elkerüljék a megállapított odds-okat egymáshoz is hasonlítják, így az előbb említett margint úgy állítják be, hogy csak minimális eltérés legyen egymás között.



Valami ilyesmi lehet a megoldás a meccs elkezdéséig, utána ha online fogadás is van, akkor a meccs alakulása alapján folyamatosan frissítik.

Megjegyzés: Nem biztos, hogy ez az egész csak ennyiből áll, valószínűleg az irodák az általam vázoltaknál jóval bonyolultabb számításokkal dolgoznak, csak így látatlanban ezt találom logikusnak.

2019. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,magyon jó dolgokat írsz...Sofascore azért elég jó támpont arról hogy milyen arányban rakják a fogadók a favoritot..Nem egyszerű ez..
2019. szept. 19. 19:52
 9/17 A kérdező kommentje:
Az első pontban a döntetlen kimenelt hogy számolod ki??Amúgy s hazai győzelemre lehetne 2es oddsot is adni,nem??Bocsi,kicsit belekeveredtem..
2019. szept. 19. 20:06
 10/17 anonim válasza:

Szivesen :)


"Az első pontban a döntetlen kimenelt hogy számolod ki?"

Ugyanúgy ahogy a nyertes/vesztes átlagot: Döntetlenek száma / mérkőzések száma, viszont utólag vettem észre hogy a vendégcsapathoz 3 döntetlent írtam fel és kettővel számoltam.


"Sofascore azért elég jó támpont..."

Pontosan éppen ezért nem elég pusztán a véleményekre adni, mert a 2. pont értelmében simán előfordulhat, hogy egy alap odds 2.3 volt a mérkőzés előtt 1,5 héttel, de a favorit/jól csengő név miatt több 10 ezren szavaztak a favoritra ezzel lenyomva 1.3. az oddst, felfelé pedig az alap vesztesként számolt csapatot. Így lehet hogy a statisztika szerint alig 10%. volt erősebb a favorit, de a mérkőzés napján már úgy tűnik 50%. erősebb, majd jöhet meglepetés. :)

Vagy a jól csengő csapat nevek, huh végre játszik a Real tuti nyer, és ész nélkül lehet pakolni rá XD.


Lehet számolgatni aki szereti az ilyesmit/van ideje elemezni, de sokat nem érdemes rá adni és nem jó túl komolyan venni ezt az egészet. Amint irtam korábban, lehet csökkenteni a kockázatot az előzmények alapján de nem létezik tuti nyerő stratégia, szűkítheted a kört de legalább 30%. szerencsejáték még akkor is ha egy meccset napokig elemzel, a jövőre nincs statisztika, és senki nem tudja mi fog történni még a fogadó irodák sem, akik szintén szerencsejátékot játszanak csak a fogadónál lényegesen jobb esélyekkel.


Ha egy csapat 5-6 mérkőzésen át nyert, előfordulhat hogy 7. veszít mert minden sorozat megtörik egyszer, ami bekövetkezhet az be is következik.

Itt emberekről van szó, és bármi befolyásolhatja az eddigi eredményt, eldöntve ezzel a meccset. Egy játékos sérülése/lelki problémája, időjárás, első gol, elbizakodottság stb. (Az utóbbi simán előfordulhat amikor sorozatban nyernek, és egy idő után természetes lesz hogy ők a legjobbak) XD

2019. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!