Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerinted melyik csapat esik...

Szerinted melyik csapat esik ki a labdarúgó NB1-ből (teljesítménye alapján) a 2019-2020-as bajnokság végén?

Figyelt kérdés

Tegyük fel azt, hogy a Kaposvár kiesett (lehet, mire olvasod, addigra így is lett). Emellett van még pár másik aspiráns a 2. kiesőhelyre. Szerintetek melyik csapat fog búcsúzni és mire alapozzátok a véleményeteket?

Kérlek, tiszteljetek meg a tippeléssel és annak kifejtésével!


Előre is köszönöm!



2020. jún. 6. 09:08
A kérdező szavazást indított:
ZTE
Debrecen (Loki)
újpest
Kisvárda
Paks
Más, az előzőekben fel nem sorolt csapat
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A Kaposvár biztos kiesik. A Debrecen is megérdemelné a tegnapi után.. A Zte jön fel mint a talajvíz , (nem érdemelnék mg) az újpestet talán az edzőváltás mentette meg. A Paks lutri kicsit , de képesek jobb formára szerintem.

A Loki nagyon gyengélkedik mostanában ha nem kapják magukat össze úgy vélem bucsúzni fognak.

2020. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet vitatkozni velem:

Én úgy vélem, a ZTE lesz a másik búcsúzó. Évek óta van az, hogy a nagymúltú csapatok, akik pengeélen táncolnak, valahogy mindig megmenekülnek. A ZTE múltkor nyert, meggyőző fölénnyel, de hiszem azt, hogy sajnos sokkal több pontot nem fog szerezni. Most jól állnak, de jönnek a meccsek, amik miatt vissza is csúszhatnak.

Sajnálnám, mert szimpatikus csapat, és lehet, tényleg a Loki/UTE kiesése lenne "előnyösebb". A bajnokságnak kell egy jó Loki és UTE, de ők most nagyon vakvágányon vannak. Talán 1-2 év NB2 elég idő lenne a megtiszuláshoz és az új alap, koncenpció kiépítésére.

A magyar foci viszont mindig azonnali eredménykényszerben van, sosincs idő építkezni, új alapra váltani, ezért nem fog szerintem kiesni a két klub.


Summa summarum: szerintem az 'Egerszeg lesz a másik kieső!

2020. jún. 6. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú, sok víz lefolyt a Dunán, Tiszán, Zalán azóta. :)


A ZTE 39 ponttal áll, szerintem idén ennyi elég lesz a bentmaradáshoz.

A hátralévő meccsek nem egyszerűek: Honvéd, UTE, Vidi, kérdéses lesz, hogy a Vidi mennyire harcol az utolsó fordulókban, valahol 2-4 pont között lehet a realitás a csapat formáját nézve.


Közvetlen mögöttük van az UTE, 36 ponttal. Hátravan egy Kövesd, Fradi, ZTE, Kaposvár. A Kövesd eléggé gyengélkedik mostanában, az utolsó fordulós Kaposvárt fontos lenne behúzni, főleg, ha ott még problémák látszódnak majd a bennmaradásért. 4-7 pont között szereznek még szerintem. Egész jól mozogtak a Vidi ellen a második félidőben. A 39 pont alighanem meglesz, náluk se ég a ház annyira.


És itt jön a három csapat, akik között eldől szerintem...


Kisvárda 35 ponttal áll, és már csak 3 meccsük van. Kaposvár, Puskás, DVTK. Ebből talán a Kaposvár egyszerű(bb), de azért ők is meglepték a Lokit, meg a Diósgyőrt, és a Felcsútra is ráijesztettek rendesen... A Puskás akkor még valószínűleg nagyban hajtani fog a 3. helyért, a DVTK már nem biztos, de arra is megvan még az esély. Náluk azért neccesebb, itt ilyen 1-4 pont közé várom őket a hátralévő meccseken. Az 1-2 lehet, hogy problémát okoz...


Paks 34 pont, hátra van egy Kaposvár, Puskás, DVTK, DVSC. Durva, hogy ugyanabban a helyzetben vannak, mint a Várda. Ha a Loki ellen ikszelnek, akkor gyakorlatilag az dönt, hogy ki ér el jobb eredményt a Kapos-Felcsút-DVTK hármas ellen. Nekik olyan 4-7 pont között jöhet talán.


És akkor a végére maradt a Loki 32-vel. Hátra van egy Vidi, DVTK, Mezőkövesd, Paks négyes. A Kövesd talán rosszabb formában, a Vidi és a DVTK kérdéses, hogy mennyire rakja oda magát a szezon végére (a Vidinél nincs már kérdés, a DVTK-nál addigra lehet nem sok lesz...), a Paks meg egy óriási kiesési rangadó lehet a végére. Hát itt mit mondjak... 2-7 között bármi lehet. Van két háromesélyes meccsük, azon oda kell rakni magukat.


Döntő lesz, hogy a Kaposvár kit tud meglepni. A Loki azért most lépéshátrányban van, főleg, ha du. nyer a Paks... Szerintem ők lesznek sajnos a búcsúzók. Kevés lesz az a 36-37 pont, ami náluk jó esetben kinéz...

2020. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, én a ZTE-tippemmel elszálltam :)

Igazából most annak drukkolok, hogy nyerjen ma a Loki és úgy menjünk neki az utolsó fordulónak, hogy vagy 3-4 csapat is még kipottyanhat. Szerintem ez lenne az igazi, és akkor a meccsek lehetnének azonos időben is. Elvégre nem kell minden meccset élőben látni...

A Lokit és az UTÉ-t benn fogják tartani médiaérdekek miatt, a Paks a színmagyar csapat, ZTE szerintem már nem játszik, akkor így a kisvárda a "favorit".

2020. jún. 17. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A Debrecen szempontjából a tegnapi nap nem lett megváltás... A Paks se botlott, és náluk se jött össze a bravúrdöntetlen. Az Újpest is csipegetett, de legalább a Várda pont nélkül maradt kedden. Ez volt a papírforma, de azért a Vidi meccsben benn lehetett volna 1 pont.


Nálam a ZTE fellélegezhet. A Lokinak kéne 7 pont, a ZTE-nek meg 3 vereség, hogy megelőzzék őket, és a Kisvárdának is kéne 4 pontot hoznia, plusz a Paksnak is előzni kéne. Szerintem 1-3 pont között még csipegetnek is.


Újpest szintén felszabadultan játszhat, saját kezükben a sorsuk. A Kövesd ellen jött a várt 1 pont, ha nem is egyszerűen. Szerintem a ZTE-vel is osztozkodnak a pontokon, illetve ha minden kötél szakad, akkor neki kell hogy essenek az utolsó fordulóban a Kaposvárnak. 39-40 pontjuk meglesz nekik is.


És akkor marad a Paks - Kisvárda - Loki trió. Érdekes, hogy mindhárman játszanak a DVTK ellen, akiknek kéne mind a 9 pont, hogy egyáltalán szó lehessen a 3. helyről, de az utolsó 4 fordulóban szerzett 1 pont nem azt mutatja, hogy erre reális esély lenne... Ráadásul, ha a hétvégén nyer a Puskás, vagy a Kövesd, akkor elszállnak az EL álmok. Loki - Paks - Várda a meccseik sorrendje, ráadásul a Debrecen ősi rangadónak is számít, úgyhogy ez extrán rossz a DVSC-nek. Rengeteget fog számítani, hogy a DVTK mennyire veszi komolyan az utolsó két (valószínűleg számukra tét nélküli) fordulót...


A Lokinak most kettőt nyerni kell, aztán reménykedni, hogy a Várda minél többet elszór. Egyenlőségnél a több győzelem, aztán a gólkülönbség rangsorol, előbbi pontegyenlőségnél megegyezne, utóbbiban messze a Loki áll a hármasból a leggyatrábban, szóval az ugyanannyi pont nem elég a bennmaradáshoz (ha nem lesznek 5-0-s meccsek).


Nem sok (reálisnak nevezhető...) út van a Debrecen előtt:

a.) Paksot előzni.

1.) A Paks minden hátralévő pontot elszór (Puskás, DVTK, Loki), a DVSC pedig a Paks elleni győzelem mellett behúz legalább 3 pontot a Kövesd és a DVTK ellen összesen.

2.) A Paks egy pontot szerez a Puskás, vagy a DVTK ellen, a Loki pedig a Paks elleni győzelem mellett behúz legalább 4 pontot a Kövesd és a DVTK ellen.


b.) Várdát előzni

1.) A Várda elszór minden pontot, a Loki meg behúz legalább 4 pontot a DVTK-Puskás-Paks meccseken..

2.) A Várda x-el a Kaposvárral, és kikap a DVTK-Puskás párostól. A Loki összesen legalább 5 pontot behúz a DVTK-Puskás-Paks meccseken.

3.) A Várda győz Kaposváron, és kikap a DVTK-Puskás párostól. A loki összesen legalább 7 pontot behúz a DVTK-Puskás-Paks meccseken.


Ha a realitás talaján maradunk, akkor a Lokinak kell azért 5, de inkább 6 pont. Az utolsó fordulóban a Paks, hazai pályán szerintem verhető, a másik kettőből 3 pont sem a mission impossible kategória.


Ami gáz, hogy 6 ponttal még nem csak magukra vannak utalva. A 3. helyért küzdő Puskás még istenes, szerintem ők verik a Paksot és a Várdát is, de az addigra tökmindegy kategóriás DVTK az utolsó két fordulóban... Hát az köszi szépen... :)


Sajna egyre rosszabb a Loki helyzete, remélem valahogy azért megoldják. Jobban hiányoznának, mint a favágó Paks, vagy a Kisvárda (bár velük nincs igazán bajom).

De tartom magam ahhoz, hogy ők pottyannak ki...

2020. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!