Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A Mezőkövesd miért nem indulha...

A Mezőkövesd miért nem indulhat az Európa-liga selejtezőjében, ha tavaly viszont a 4. helyezett Honvéd indulhatott?

Figyelt kérdés
Valaki aki nagy foci szakértő eltudná nekem magyarázni? Mert nem értek valamit: Tavaly nyáron a 2018/19-es NB1-es tabella úgy ért véget, hogy 1.Fradi (Bl), 2.Videoton (El), 3.DVSC (El) és a 4. helyen a Honvéd (El-ben indulhatott szintén) végzett. Én úgy tudom, hogy az első 3 csapat indulhat európai kupasorozatban + még az a csapat aki megnyerte a Magyar Kupát. Tavaly a Vidi nyerte a kupát. A Honvéd nem nyert semmit, 4. helyezett lett az NB1-ben akkor ő miért indulhatott? A most nyáron véget ért szezon pedig így nézett ki: 1.Fradi, 2.Videoton, 3.Puskás, 4.Mezőkövesd. Akkor a Mezőkövesd miért nem indulhat? :D Ugyanolyan helyzetben vannak, mint tavaly a Honvéd volt. Az világos, hogy a Honvéd most azért indulhat El-ben, mert ők nyerték a Magyar Kupát.

2020. aug. 20. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

A 2018-2019 labdarúgó bajnokságban a MOL Fehérvár a második helyen végzett. Ugyan ebben az évben megnyerte a Magyar kupadöntőt a bajnokságban negyedik helyen végzett Honvéd ellen 2:1 arányban. Ezért a vesztes csapat indulhatott a 2019-2020-as EL-ban

A 2019-2020 bajnokságban a Mezőkövesd ugyan a negyedik helyen végzett. Azért nem indulhat el a EL-ban, mert éppen a Honvéd ellen bukta el a Magyar kupa döntőjét 2:1 arányban.

Tehát a UEFA kiírásának megfelelően az MLSZ a 2020-2021-es kiírásában csak négy csapatot nevezhet a különböző nemzetközi kupasorozatokban. Az első helyzet a BL-be indulhat. A második és harmadik, valamint az idei kupagyőztes indulhat az EL-ban.

100%

A bronzérem azt is jelenti, hogy a felcsút indulhat az Európa Ligában.

A 33. forduló előtt a harmadik helyezett Felcsút egy ponttal vezetett a Mezőkövesd előtt, így Kuttor Attila csapatának mindenképp pontot kellett volna szereznie a már bajnok Ferencváros ellen ahhoz, hogy a dobogón végezhessenek.

A 22. percben a Honvéd került előnybe Costa Rica-i csatáruk, Mayron George góljával, de az előnyük nem tartott sokáig. A 35. percben a Felcsút válogatott játékosa, Nagy Zsolt egyenlített egy látványos fejesgóllal.

Négy perccel később a Fradi-meccsen is gól született. Egy beadást a Mezőkövesd kapusa, Szappanos Péter nem tudott megfogni, majd Silye Erik sem tudott rendesen felszabadítani, a labdára Tocmac Nguen csapott le, és közelről a kapuba lőtt. A Mezőkövesd dobogós reményei akkor szálltak el végleg, amikor a 84. percben a Felcsút Luciano Slagveer góljával 2-1-re nyertek a Honvéd ellen.

Futball - Futball - A Felcsút indulhat az Európa Ligában - Index

index.hu › sport › futball › 2020/06/27 › ferencvaros-...

2020. jún. 27. - A Felcsút indulhat az Európa Ligában - 2-1-re legyőzték a Honvédot, ezzel biztossá vált a ... A felcsúti Puskás Akadémia 2-1-re nyert a Budapest Honvéd ellen, ... Egy beadást a Mezőkövesd kapusa, Szappanos Péter nem tudott ... Mol Fehérvár FC 33 18 9 6 56-29 63 - Európa-liga-selejtező; Puskás ...

2020. aug. 23. 05:47
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: "1-3 helyezett automatikusan indulhat nemzetközi kupában viszont a negyedik nemzetközi csapat a kupagyőztes

A bajnokság 4.helyezettje akkor indulhat nemzetköziben ha az első 3 helyezett egyike nyerte meg a kupát vagy ő"

Na végre valaki eltudta magyarázni érhetően a lényeget amit eddig nem értettem, köszi, így már értem akkor miért nem indulhatott a Mezőkövesd:

NB1-es tabella 2019/2020-as szezon:

1. Fradi

2. Vidi

3. PAFC

4. Mezőkövesd

5. Honvéd

Az első 3 helyezett közül egyik se nyerte meg a kupát, hanem az 5. Honvéd, ezért a Honvéd a kupa győzelem miatt indulhat, Mezőkövesd meg max TV-ből nézi majd a 4 másik csapat nemzetközi menetelését xD

2020. aug. 23. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen

A Mezőkövesd csak akkor indulhatott volna ha vagy ők nyerik a kupát a döntőben amire volt esélyük vagy az első 3 nyerte volna meg

2020. aug. 23. 16:22