Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi az oka az Újpest Fradi...

Mi az oka az Újpest Fradi ellentétnek?

Figyelt kérdés
Újpest Fradi, ősriválisok... De miért? Most minek kell elpusztítani a stadionokat, ordibálni az utcán, vadnak lenni, ölni verni a honfitársadat, mert más színű a trikója, van erre egyáltalán ok? Vagy csak azért van az egész, mert 100 éve volt valami amivel esetleg lehetett magyarázni az ügyet, de mára csak egy ürügy arra, hogy meló után pusztíts, verd, gyűlöld a másikat? Illetve miért dönt egy fradi/újpest szurkoló, úgy, hogy ő márpedig az újpest vagy esetleg a fradi színeiben fog vonulgatni? Ebbe születik? Vagy csak annyi, hogy szimpatikusabb neki az egyik szín a másiknál? Ha ezt egy szurkoló el tudná magyarázni akkor megköszönném.

2020. aug. 23. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A szurkolás egyik alapja, mondhatni, "legpikánsabb fűszere" a rivalizálás.



Ezzel a "pusztít, ver, gyűlöl" megfogalmazással erősen túlzol.

Az életben könnyen lehet, hogy a rivális csapat szurkolója a legjobb barátod/főnököd/beosztottad/apósod/stb.

2020. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Simán lehet. Én azt kérdeztem hogy miért kell mocskos lilázni vagy zöldezni. Mi az oka?
2020. aug. 23. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:
2020. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem. A magyar prolitól nem is várnék többet, mint a "lila majmok" "pusztulj tirpák, pusztulj", "diósgyőri cigányok, ba$$zátok az anyátok" stb., de az a vicc (tragédia), hogy a nálunk sokak szerint intelligensebb nyugati népek ezt még durvábban űzik.
2020. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!