Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nincsenek az iskolákban...

Miért nincsenek az iskolákban az országos szintűhöz hasonló "mini NB1-ek"? És miért nem jutott ez eszébe még pl. egyetlen politikusnak sem?

Figyelt kérdés

Az ötlet akkoriban vetődött fel bennem, amikor a kormány hangjait hallottam afelől, hogy a sportot támogatni kell meg heti 5 tesióra meg hasonlók. Ilyesmi valahogy senkiben nem merült fel :) Persze alkalmi tornák eddig is voltak, és minden valószínűség szerint lesznek is (pl. diáknapkor), de miért ne lehetne rendszeresíteni?

Olyanra gondolok, hogy az iskolában ezt meghirdetik, osztályokból vagy baráti társaságokból összeverődik négy-öt ember, ők lesznek egy csapat, és ha mondjuk 8-10 (vagy esetleg több is) csapat megvan, abból már bajnokságot lehetne szervezni. Fordulók ugyanúgy hetente, mint a "nagy" bajnokságokban, minden csapat egy ellenfelet kap minden fordulóban. Edzéseket a csapatok egyenként, maguk közt megoldják. A meccsek eredményét és a bajnokság aktuális állását közzé lehetne tenni hetente az iskolai faliújságon. A szezon végén a bajnokcsapat előre kitűzött jutalmat kap.

Bár konkrét sportágat nem említettem, a legtöbb helyen a foci a legnépszerűbb. Ahol nem, ott igény szerint kosárlabda, kézilabda, röplabda, gyeplabda, szóval amely sportág a legnépszerűbb az adott iskolában.

Lát valaki ebben olyat, ami miatt megvalósíthatatlan lenne?


2010. aug. 7. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek szerintem. Diákolimpia, stb.

Mi régen a Pepsi kupában (vagy hogy a francba hívták) indultunk egyszer. Az ilyen baráti társaságból összeverődött csapatokból állt. És még rengeteg ilyen van, mondjuk főleg helyi szervezésű.

Szóval biztos van, csak nem minden iskola ad erről tájékoztatást.

2010. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de ezek pont azok az alkalmi tornák, amelyeket néhány óra alatt lezavarnak, aztán kész, és esetleg évente egyszer van egy ilyen. Én olyanra gondoltam, mint pl. az NB1, egy egész éves bajnokság, mondjuk hetente játszott meccsekkel.
2010. aug. 7. 19:04
 3/4 anonim válasza:
nővéremék sulijában van ilyen ...reggel órák előtt vannak a meccsek ... és majnem egész évben. szóval ilyen többfordulós...
2010. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen heti egy alkalommal délután 2-3órát játszottunk egy teljes éven át. Mostis van de egy évbe egyszer ez heti 1 alkalom és csak 3-4 hétig tart. Emellett nemérdemes az iskolai sportot sokkal jobban erősíteni, mert aki komolyan akar sportolni az úgyis eljár egyesületbe, ott edz heti, napi rendszerességgel, és több lehetősége van mint egy iskolai csapatba. Aki meg nem jár egyesületbe annak a 90%a nemis szeret komolyabban, (rendszerességgel) sportolni.
2010. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!