Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szoboszlai Dominikról miért...

Szoboszlai Dominikról miért gondolja a magyar emberek nagy része, hogy túl van sztárolva és nem lesz belőle semmi?

Figyelt kérdés
Aki kicsit is jobban ért a futballhoz, mint egy átlag szurkoló (magamat is átlag szurkolónak tartom), az mindenki elismerően nyilatkozik róla és azt mondja, hogy igenis van esélye odaérni egy top bajnokság jó csapatába (nyilván senki nem gondolja, hogy Messi vagy Ronaldo szintjét megütheti, viszont nemzetközi szinten jó játékossá válhat egy rendszeresen BL-ben, egyenes kieséses szakaszban szereplő csapatban). És itt nem a magyar "szekértőkre" gondolok, hanem a külföldi szakértőkre, szakírókra, szakemberekre is. Az, hogy az elmúlt 20 évben jóformán nem volt nemzetközi szintű játékosunk, még nem kéne, hogy így elvakítsa az átlag magyar szurkolót.

2020. okt. 18. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
A probléma a hozzáállása. Azt hiszi magáról hogy ő az isten csak mert az osztrák nb1ben van. De ő is már többet jár fodrászhoz mint edzésre meg csak a pénz számít neki. Dzsudzsák 2.0
2020. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És abból, hogy van egy egészséges önbizalma, reálisan el tudja magát helyezni a teljesítménye alapján, miért következik, hogy nem lesz belőle semmi? Ha meg álszerény lenne, az a vád érné, hogy nem elég bátor "tökös" a nemzetközi futballhoz. A hajával meg ne foglalkozzunk már könyörgöm... a focisták 90%-a követi ilyen szinten az aktuális hajdivatot, ettől most komolyan rosszabb játékos valaki?

A karanténból bomba formában tért vissza, és azóta is húzóembere a csapatának (és a válogatottnak, már amikor elengedi a Salzburg). Mégis honnan veszed, hogy nem jár edzésre? Mert a teljesítményéből pont nem ez látszik. Illetve azt sem értem, hogy csak a pénz számít neki. Teljesen légbőlkapott dolgokat írtál, aminek semmi, de semmi alapja.

2020. okt. 18. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Személyesen ismerem szóval tudom miről beszélek. Veled ellentétben.
2020. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha pl átkerülne a Lipcsébe és ugyanezt a teljesítményt nyújtja a Bundesligaban is, akkor lehetne mondani rá hogy ez igen, végre egy jól teljesítő magyar.

De amíg egy osztrák ligában játszik, így mindenki túlsztároltnak fogja nézni, mivel nem egy top bajnokság.

2020. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, szerintem elég sok nagy sportolóról gondolták úgy egyes "személyes" ismerősei, hogy el van szállva magától. Egyébként én nem állítottam ennek ellenkezőjét, felőlem akár egy tahó paraszt is lehet a mindennapokban, de ettől még nem véletlenül ismeri el egyöntetűen a szakma. Ilyen teljesítményre pedig nem képes az, aki "többet jár fodrászhoz, mint edzésre". Ne hülyéskedj már, hogy a Bajnokok Ligájában játszik kezdőként, de nem edz rendesen :D


4-es válaszoló: Ebben van valami, nyilván én sem tartom világklasszisnak. De azért az osztrák bajnokság LEGJOBB játékosa lett, letette a BL-ben a névjegyét és a válogatottnak is vezére, mindezt 19 (!) évesen. Azért ezek alapján bőven lehet arra számítani, hogy 21 éves korára egy topbajnokságban is meg fogja tudni állni a helyét. Persze semmi sem biztos, de ezt a mocskolódást, hogy "ő is csak egy túlsztárolt hülyegyerek", nem értem.

2020. okt. 18. 17:03
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a 4-es válaszólónak köszönöm az észérvekkel alátámasztott, releváns hozzászólását, amivel egyébként egyet is értek.


A 3-asnak pedig üzenném, hogy attól, hogy személyes ismeretség alapján nagyképűnek tartja (ami egyébként akár igaz is lehet a mindennapokban), a teljesítményéből semmit nem von le, amihez az alázatos munka elengedhtetlen. A szakma pedig már csak ilyen, nem sértődött ismerősök tapasztalatai alapján, hanem teljesítmény alapján ítél :)

2020. okt. 18. 17:11
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

4-es vagyok

Nyár elején mikor már nagyon úgy tűnt, hogy a Milan leigazolja örültem volna neki. Úgy mint Milan szurkoló és magyarként is. Ha Ragnick lett volna a Milan edzője akkor Szoboszlai oda igazol. Nem hiába, hisz láttak/látnak benne valamit.

Sok magyar azért tartja túlsztároltnak, mert úgymond félnek, hogy egy újabb magyar tehetség fog elveszni.


Annak idején felkapták Szalait, Nagy Ádámot, Bogdánt mikor a Liverpoolhoz igazolt és mind megbukott. Mondjuk Szalai azért vihette volna többre is.

Nem akarják hogy Dzsudzsák pályáját fussa ő is. A Psvben, egy holland ligában sztár volt és a pénzt választotta. Ettől félnek Szoboszlai esetében is. A footballt kedvelő magyarok várják már hogy legyen legalább 1 magyar aki szép pályát fut. De sajnos sokan az elmúlt idők miatt gondolják ezt róla.

2020. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert valóban kissé már túl van sztárolva és szerintem se lesz belőle semmi, oke most elvan a Salzburg-ban még egy darabig, utána meg max befér AC Milan padjára
2020. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És ezt mire alapozod? Indoklást nem nagyon írtál.
2020. okt. 20. 22:56
 10/13 anonim válasza:
100%

Szerintem aki itt névtelenül olyat ír, hogy az ismerőse, az egyáltalán nem biztos, hogy tényleg az, noname azt hazudik mindenki, amit akar.

Ez a végtelen álszentség, meg álszerényeskedés, ami irigységből fakad. Ha egy átlag 20 éves fodrászhoz jár, az nem baj, de aki k.rva sokat lerak az asztalra, az ne járjon, mert az legyen "szerény" a mire is? És attól miért nem lehet szerény valaki, ha fodrászhoz jár? Hagyjuk már. Egyébként meg tizenévesen került az osztrák NB1-be ezt is tegyük már hozzá, az nem a végállomás, hanem a kezdés. Erre kicsit ostobaság azt mondani, hogy "az semmi" (egy fotelhuszártól) Haaland is ott volt csapattársa. A Salzburg egy jó döntés volt anno

2020. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!