Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Thomas Müller és Szalai Ádám...

Thomas Müller és Szalai Ádám miért játszanak egyáltalán?

Figyelt kérdés
Jó oké mind a kettőt tud focizni, ez rendben van és élsportolók, de úgy látom hogy csapatukhoz képest csetlik botlik mind a kettő , és a válogatottban is. Nemhogy előny lenne a játékukból, de inkább hátrány csak, mert minden helyzetet akciót elrontanak hogyha hozzájuk kerül… Miért játszanak egyáltalán? Vannak jó megmozdulásaik de nagyon nagyon nagyon kevés…

2020. okt. 27. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Azt nem tudom a két név hogy kerül össze? Amúgy Thomas Müller meglehetősen jó focista, igaz régebben még jobb volt, de még most is sokszor gólerős.

Szalai más, ő Dzsudzsák 2.0, a neve miatt játszik, meg mert nincs nagyon más a helyére.

2020. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert te a kanapéról azt látod, hogy csetlik-botlik, az őket foglalkoztató szakemberek meg azt, hogy van értelme őket játszatni. Mind a ketten 10+ év bundesliga tapasztalattal rendelkező játékosok, ez azért sokat elárul.


De ha már Szalai, akkor kérlek sorold azokat a magyar tehetségeket, akik stabilan, évekig nívós bajnokságban fociztak. Nem sokan.

2020. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves kettes! Miért mész bele az személyem elleni személyeskedésbe amikor én csak egy egyszerű kérdést tettem fel… Profi futballt labdarúgás nézek van ez a két játékos aki feltűnően gyengébben játszik mint bárki más a környezetünkben… És nem értem hogy ők miért vannak porondon…

Az igaz hogy nincs túl sok világklasszis magyar játékos, de az nem jelenthet az okot arra hogy ki nevezünk egyet a két játszatni kell…

2020. okt. 27. 23:53
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem lehet egylapon említeni a kettőt...Müller világbajnok és BL győztes...több mint 100 gólnál jár a Bayernben. Cipőjét se vihetné Szalai...:D

Müller jó játékos, Szalait meg én se értem miért játszatják, bár múltkor elküldték őt a Mainzból...

2020. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A labdával valóban nem bánnak jól, de labda nélküli játékkal nagyon sokat segítenek a csapatuknak.
2020. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon ritkán nézek Bayern meccset, azt is főleg a BL-ben. Muller néha néha tényleg csetlik botlik a labdába :D, de ha meg megnezéd rengeteg gólpasszt ad és gólt lő. Szalai meg hát Szalai. Klubszinten nem tudom hogy teljesít, azt sem hogy jelenleg hol játszik. De a válogatottba meg azért kerül be mert hogy Bundesligaban játszik/játszott(?) és több a rutinja a többiektől. Az meg más kérdés hogy teljesít.
2020. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem említettem egy lapon a kettőt csak nem értem egyik játékos esetén sem. Nyilván tisztában vagyok vele hogy külön szinten játszanak és így sem értem az egészet hogy két külön szinten is előfordulhat ugyanez… Az ötödik és a hatodik válaszoló végre szuper értelmes válaszokat adtak köszönöm
2020. okt. 28. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Szalai már régóta nem játszik a klubcsapatában, szerintem ebben a Bundesliga szezonban pályára sem lépett még. A magyar válogatottban meg azért játszik mert nincs helyette más aki meg tudná tartani / el tudná fejelni a felívelt labdákat.
2020. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

A kérdezőt ne bántsuk, mert legalább ő megkérdezi ezt, nem pedig kijelenti, mint a sok idióta, hogy müller/szalai haszontalan, mert azt látja a tv-ből.

Fociban nem csak az számít, hogy ki tud a legszebben játszani, hanem brutális taktikai harc folyik a háttérben, ezért is érződik meg, ha valahol rossz a kapitány. A taktikán kívül a másik fontos elemei egy győztes csapatnak az összhang és az egyéni forma.

Egy kapitány a taktikát tudja eldönteni és az egyéni formára van még rálátása, viszont az összhangot egy olyan személynek kell megteremtenie, akire a csapat felnéz és hallgat rá. Na ilyen személy pl Szalai, akit mindenki imád az öltözőben és felnéz rá. Ezen kívül egy erős és magas játékos, aki tud kiharcolni több pontrúgást egy meccsen (ami nekünk annó Dzsudzsák jelenleg Szoboszlai miatt egy nagyon fontos dolog) és a fejpárbajokat is megtudja nyerni. Szóval pályán se olyan haszontalan, nehéz lenne egy ilyen fizikumu játékost találnunk, de azért lehetne pótolni, viszont magát a személyét nem lehet pótolni, ezért a válogatott szerves része.

Müller más téma, egyrészt egy vicces figura és szeretik a csapatban, másrészt ő tehetséges is, nem hiába van ott ahol. Nem rúg minden meccsen 4 gólt, de kulcsfigura a támadások kialakításában, ami megint csak nem egy látványos dolog, de egy nagyon nehezen pótolható kvalitás.

2020. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
"Szalai Ádámot tény, hogy nem játszatja a klubedzője, de ő is jó állapotban van és vannak olyan kritikus pontok, amiben nagyon fontos szerepe van. Most a technikai stáb is hiányos lesz és szükség lesz valakire a pályán, aki lélektani vezető tud lenni, Szalai Ádám túl fontos ahhoz, hogy ne szerepeljen. Ha bárki bírálna a kezdőcsapatom miatt, az engem kevésbé érdekel, hiszen rengeteg szempontot kell mérlegelnem és ezek között a mentális készségek nagyon fontosak. De ha a technikai képességeket nézzük, ahogy Szalai Ádám átveszi és megjátssza a hosszú labdákat, azt nem sokan tudják a magyar mezőnyben. A bolgár meccs előtt is sok kritikát kaptam Szalai Ádám miatt, és ha most visszanézzük a találkozót, láthatjuk, hogy az első két gólban is óriásai szerepe volt."
2020. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!