Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen történelmi és társadalm...

Milyen történelmi és társadalmi okai vannak a Ferencváros kivételes helyzetének a magyar focin belül?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy talán ez az egyetlen klub itthon, amelyiknek az egész országban vannak szurkolói, olyanok is, akiknek semmi kötődésük nincs hozzá. Egyáltalán, mitől, hogyan lesz valaki fradista mondjuk, Zala, Borsod, vagy Bács-Kiskun megyében?

Gondolom, van valami, régebbről eredő oka, hogy pont a Fradi vált ilyen “ különlegessé” nálunk.



2020. nov. 1. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez azért nem úgy működik ilyen nagy csapatoknál, hogy csak az adott kerület vagy város lakói szurkolnak a csapatnak. Pl a Fehérvárnak sem csak oda valósi szurkolói vannak. Én törzsgyökeres Fradista családból származom, amióta az eszemet tudom a Fradinak szurkolunk ha hazai fociról van szó. Nyilván van olyan is a családban aki Vidi szurkoló és őt sem tagadjuk ki, de nálunk ennek tradíciója van. A nagypapám édesapám és a keresztapám is focizott a Fradiban. Annó a nagypapám és a keresztapám is igen magas szintekre jutott el a klubban, Keresztapám pedig a mai napig náluk dolgozik mint utánpótlás edző.
2020. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
No de pont az érdekelne, hogy ez a tradíció hogy alakul ki. Nyilván nálatok, mivel ott fociztak és dolgoznak a családtagok, érthető. De egy nem ferencvárosi, még csak nem is pesti családnál hogy alakul ki, hogy pont a Fradi, és nem, mondjuk az MTK? Mert lehet, hogy más kluboknak is vannak szurkolói más országrészekben, de a Fradi ebből a szempontból messze a többi előtt jár. Fradista talán még a legkisebb falvakban is akad 1-2. Ennek kell, hogy legyen valami oka.
2020. nov. 1. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Az oka az, hogy Magyarország legnagyobb és legpatinásabb klubjáról van szó. Nem sok ilyen nagy klub van, azok pedig szintén az ország minden pontjáról rendelkeznek szurkolókkal. Mivel van egy történelme sok mindenkinek szimpatikus lehet, hogy a múltban milyen sikereket ért el és a jelenben milyeneket visz véghez. Ugyanilyen múlttal rendelkezik pl az Újpest is így az újpesti szurkolók is abból tudnak táplálkozni.
2020. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Azért mert kijutottak a BL-be aztán most megjelentek a divatdrukkerek.


Én is ilyen vagyok, ezelőtt magyar focit se néztem soha de mikor kijutott, onnantól kezdve minden meccsüket követem.

Majd ha véget ér a szezon úgyse fogom őket nézni többet

2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!