Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért baj az, ha valaki egy...

Miért baj az, ha valaki egy meccsen az ellenfél csapatának drukkol, és nem a saját nemzete csapatának?

Figyelt kérdés
Itt most kifejezetten a focival jönnék, és a Fradi-akárki meccsre. Itt arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki 20-30 éve Barcelona vagy akármilyen drukker, azért mert a Fradi ellen játszik, hirtelen utálnia kellene a Barcelonát? Miért kell egyből hazaárulózni meg kutyázni? Jó, bejutott a Fradi, de mindenki tudta, hogy a csoportkörből sem jutnak tovább. Senki nem várt tőlük továbbjutást, nemhogy majd még nyolcaddöntőt. Mindenkinek szíve joga, hogy ki mellett áll. Ugyanez a helyzet más sportban is. Attól, mert egy magyar versenyző kijut egy világelitbe, és nekem 30 éve ott szerepel a kedvenc csapatom, nem fogok nekik szurkolni.

2020. nov. 30. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én ezt az egész szurkoló dolgot nem értem. Az egyik haverom nagy Pittsburgh Steelers fan, holott az USA-ban se járt soha, nemhogy Pittsburgh-ben. Nekem ez kínai.
2020. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Példádnál maradva, ha Barcelona-ban élt/tanult, ott rótta az utcákat, járt meccsre, stb., kvázi emlékek fűzik oda, akkor oké.

De ha semmi közöd hozzá, akkor nyilván a saját "fajtádnak" szurkolsz.

2020. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Én Dallas Mavericks szurkoló vagyok a Nowitzki éra óta, sikerült is 3x eljutnom meccsre: egyszer Torontoban, egyszer Miamiban, illetve Dallas-ban, ami a legnagyobb élmény volt.

Fent maradok éjjelente, pedig jellemzően 0 és hajnali 3 óra között kezdődnek a meccsek.


Ettől függetlenül, ha elmléletben feltesszük, hogy magyar csapattal játszana tétmeccset a Dallas (amire egyébként nincs esély), egyértelműen a magyar gárdának szorítanék.

2020. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: De honnét jött, hogy pont az, és nem egy másik csapat? Mert ha volt valami kötődésed akkor értem, de ha nem?
2020. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utálni az ellenfelet és a hazai csapatnak szurkolni a kedvenckülföldi csapat elleni meccsen nem ugyanaz.
2020. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy németországi, nyári utánpótlástornán Nowitzki volt a "sztárvendég".

Óriási élmény volt gyerekként, általa szerettem meg a Dallast.

2020. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Barca drukkerként is kérdés nélkül a Fradinak szurkoltam. Azért nem olyan a helyzetünk mint mondjuk egy spanyolnak aki nyilván nem fog Real fanként a Barcának szurkolni soha. Nekünk nagyon ritka hogy ott vagyunk ilyen eseményen egyáltalán, fel sem merül hogy az ellenfélnek szurkoljak. Neked szíved joga ezt tenni, de illik ilyenkor ezt nem nagyon hangoztatni. Miért mész bele felesleges konfliktusba? Ha mondjuk odakommenteled Facebookon egy magyar oldalra hogy hajrá Barca akkor mit vársz? Illetve az is elég gáz szerintem hogy valakik azért akarnak kimenni a meccsre hogy a Barcát lássák. Pláne hogy most nagyon korlátozottak a jegyek, igenis menjenek ki azok akik a Fradinak szurkolnak és 10-20 éve várnak erre. Ezeken túl az hogy otthon te leülsz a fotelba és éppen a Barcának szurkolsz az engem nem zavar.
2020. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Én azt bírom, hogy mikor legutóbb a Barca gurított ötöt, illetve a Juve négyet akkor mindenki fújogatott, hogy falábú moslékbanda az egész Fradi, a legutóbbi Juve elleni meccsre amit meg majdnem lehoztunk x-re, már a meccsnek se volt vége de valamelyik marha már kiírt a kérdést, hogy mennyibe fájt nekünk ez a meccs.... Csak ha el lett volna adva akkor nem kapunk gólt a 92. percben.


Undorító tagjai vannak a társadalomnak ilyen téren.. Semminek nem tudnak örülni egyesek. A magyar válogatott terén is ugyanez megy.

2020. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem közpénzből tartana itt a fradika, lehet többen drukkolnának neki
2020. dec. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kifejezett antipátiát táplálok a Ferencváros irányába, de legyünk őszinték, ha van ma Magyarországon klub, aki piacról (is) komoly bevételeket szerez, azok ők.
2020. dec. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!