Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért mondják hogy nem érdemes...

Miért mondják hogy nem érdemes tizen akárhány évesen elkezdeni focizni, illetve miért nem lehet már akkor a válogatott tagja senki?

Figyelt kérdés
Mindenki írja hogy 13+ évesen már fölösleges elkezdeni focizni, ha válogatottban szeretnél játszani, de miért? Nem szeretik az edzők, ha viszonylag kevés a tapasztalata?

#fuitball
2021. jún. 24. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az igazán profi focisták döntő többsége fiatal gyerekkortól focizik rendszeresen. Azért azt a 6-8 év lemaradást szinte lehetetlen behozni. Természetesen vannak kivételek, de igen ritka.


Jellemzően úgy lesz valaki profi focista, ha az életét felteszi erre. Hiszen gondolhatod hogy kb minden második gyereknek ez az álma, viszont csak nagyon keveseknek sikerül. Sportolni, mozogni soha nem késő elkezdeni, de 13 évesen egyszerűen nem éri meg mindent erre felrakni, mert hihetetlen sok lemondással jár.

2021. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes profi focista már 5-6 évesen elkezdte rúgni a bőrt. Aki mindvégig kitartó, céltudatos és emellé még némi tehetség is párosul, az lehet profi focista. Ha csak 13-14 évesen kezded el, akkor maximum csak amatőr szinten játszhatsz, annyi lemaradásod lesz.
2021. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha semmit sem sportoltál korábban, akkor nehéz dolgod lesz.

Nem lehetetlen 14 éves magas szintre eljutni, de sokkal kevesebb esélyed van annál, aki már évek óta ezzel foglalkozik.


Általános felsőben kenuzni jártam. Egyik haverom 13-14 évesen lejött. Nem fogadta nagy örömmel az edző, de mivel mindig sportolt valamit, bevette. Egy örökmozgó, erőtől kicsattan srác volt. Kanuban a közelembe nem tudott jönni és futásnál (szigetkör) is levertem. Sehol nem volt hozzám képest, pedig én ott az átlag voltam.

2021. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából 15 vagyok, régebben fociztam alsóban de nem volt olyan komoly, de szívesen visszamennék, mivel most kosaraztam és sajnos 172centimmel nagyon könnyen leblokkolnak.(egyébként egy ideje edzőterembe jarok) Szerintem fociba sokkal sikeresebb lennék adottságaim miatt is, vékony vagyok, gyors, az a tipikus gyerek aki mindig fut. Csak nem tudom megérné e elkezdeni, tudnék e magasabb szintekre jutni, akár nb1
2021. jún. 24. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nb2-esként is meg tudsz élni. Csak akkor van gond, ha lesérülsz.
2021. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!