Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Van aki úgy gondolja, hogy...

Van aki úgy gondolja, hogy hiba volt annak idején elzavarni Storckot a válogatott éléről?

Figyelt kérdés

Igazából mikor elzavarták én is azt gondoltam, hogy helyesen cselekedtek mert az edzőt okoltam arra, hogy nem találja meg azokat a játékosokat akik nemzetközi szinten megállnák a helyüket. Aztán jött Leekens. Ő egy katasztrófa volt, róla még mai napig azt gondolom, hogy nem edzőnek való. De utána jött Rossi aki elég hamar rendbe szedte a fiúkat és sorra avatták a srácok a bravúrokat. Először a görögök legyőzésével bizonyítottak, aztán jöttek a horvátok, majd a Walesiek. A végén pótselejtezői ágon egy csodás eb szereplésnek is a részesei lehettünk. Viszont ha jobban visszagondolunk, ugyanezt az utat Storckkal is bejártuk, sőt akkor csúcsformában focizó osztrákokat is kivertük és Portugália sem volt gyengébb mint most akikkel döntetlent játszottunk. (tekintve, hogy megnyerték akkor az ebt, most meg hamar kiestek).

Aztán utána jött a hanyatlás és az andorrai pofon ami mindent megváltoztatott, azonban most Rossival megint ugyanitt tartunk. Anglia lealázott minket, Albánia is teljesen megérdemelten nyert ellenünk és csak a VAR-nak köszönhetjük, hogy nem következett be újra az andorrai pofon.


Egyszerűen már most ott tartok, hogy a Magyar futballban a legnagyobb hiba Storck lecserélése volt. Nem tudom egy ilyen eseménysor után őt, mint edzőt hibáztatni. Egyszerűen a játékosaink azok akik ennyire nem képesek hozni a szintet. Itt most nem a Szoboszlai, meg a Sallai gyenge játékára utalok, mert a probléma szerintem pontosan ez a nagy erőmegoszlás. A keretünk egyik fele NB I-es játékos, a másik fele Bundesliga top csapataiban futballozik. Természetes, hogy az összhangot sem olyan egyszerű megtalálni. Szoboszlainak is nem azért mennek ellenfélnek a passzai mert rosszul passzol, hanem mert egy NB I-es csapattárs nem tudja úgy olvasni a játékot, mint egy magasabb szintet képviselő klub társa.


Tehát egyértelműen nem az edzők a hibásak a teljesítménybe (kivéve Leekens) hanem egyszerűen nincs meg az a kvalitási egyensúly amire szükség lenne a jó eredmények elérésére a játékos keretben. Ehhez pedig türelem kell és folyamatos játékosfigyelők akik igyekeznek a fiatal tehetségeket jó útra terelni, hogy később minél nagyobb tehetségek legyenek és kinőjjük ezt a nagy erőviszonyi különbséget a csapaton belül.

Nyilván már most ne zavargassuk az edzőt, elég volt a sok váltogatásból, ami elmúlt, elmúlt de a hiba forrása szerintem onnan ered, hogy anno ezt nem ismerték fel.


Ti hogy vélekedtek erről?



2021. szept. 11. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
nincs is nb1es játékos a magyar kezdő 11benxd
2021. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fiola - MOL Vidi pl.



De a lényeg, hogy amilyen klubokban futballoznak az az NB I színvonala kb.

2021. szept. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!