Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Olvastam, hogy azért vannak...

Olvastam, hogy azért vannak külön női és férfi csapat sportok pl: foci, kézi, mert a férfiak gyorsabbak, durvábban játszanak. Ezek szerint a baleset elkerülése végett is fontos a nemek szerinti elkülönítés?

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Meg azért sem lenne értelme, mert profi szinten egy koedukált csapatba be se tennék a nőket, mert úgyis lenne jobb férfi játékos a posztjukra.
2021. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A teljesítménykülönbség az oka, más csak maszatolás. Sporttól is függ, de én azt látom a női játékosok jóval kevésbé szoktak sportszerűek lenni, pl. fociban egymás haját húzogatják vagy olyan veszélyesen csúszkálnak hátulról, hogy nem érdekli őket milyen sérülést okoznak a másiknak.
2021. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőek vagyunk, de nem egyformák.

Teljesen más fizikai adottságai vannak a nőknek és a férfiaknak. Sok esetben ez előnyt jelentene a férfinak.

Az izomzat, csontozat más egy férfinál. (Ezért nem támogatom, hogy transzeműek versenyezzenek a nőkkel.)

2021. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. Ennek szerintem inkább az az oka, hogy a foci iránt inkább az ilyen csatakancák érdeklődnek a nők körében, akik bizonygatni akarják, hogy milyen kemények. Küzdősportban nem sportszelűtlenek a nők.
2021. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#3

Na, ugyanezt vezesd le a sakkra is, és a feministák máglyán elégetnek xd.

2021. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig sakkban is a férfiaknál van az előny. 1-2 nő volt a sakk történelmében, akik egyáltalán partiban tudtak lenni a férfi sztárjátékosokkal,pl Polgár Judit. A Vezércsel nem a valóság. :)
2021. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!