Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Támogatnád regionális tornák...

Támogatnád regionális tornák létrehozását a BL, EL helyett?

Figyelt kérdés
A mostani össz-európai tornák helyett lenne értelme regionális tornákat szervezni? Az angol, német, spanyol, olasz csapatok ellen semmi esélye egy magyar, román vagy szlovák csapatnak, a legerősebb bajnokcsapatok jó esetben 10 évente 1-2 alkalommal BL főtáblára jutnak, de többnyire az összes csapat elhasal a selejtezők során. Nem is látni semmi fejlődést, pl a Fradi is kikap mindenkitől hiába vásároltak össze egy halom külföldit. Nem fejlődnek a klubcsapatok és a válogatott sem mert a top csapatok nem adnak esélyt magyar játékosoknak. Alakítani kellene regionális tornákat, ahol a hasonló szintű bajnokságok csapatai mérkőznének egymással pl el tudnék képzelni egy lengyel, szlovák, magyar és román csapatok alkotta tornát. A bajnokságok legjobb 4 csapata indulna, négy db négy csapatos csoportba sorsolva (egy-egy csapat mindegyik ligából), aztán egyeneses kieséses szakasszal zárulna. Így azért nem csak a hazai bajnokságban szereznének tapasztalatot a játékosok, lehetne több magyar fiatalt is a keretbe nevezni meg nem csak 2 meccs erejéig tartana az európai kupaszezon a régió csapatainak. Szerintem több értelme lenne mint az Európai Konferencia Ligának meg hasonló baromságoknak.
2021. okt. 24. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne értelme. Vagy nagyon ki kéne találni a rendszert, hogy melyik ország csapatai mi alapján indulnának, illetve mi lenne az egész torna tétje. Azt teljesen kizárt, hogy bármelyik csapat lemondjon a BL-ről vagy az EL-ről ezért. Valamint azt is nehezen tudom elképzelni, hogy bármelyik régió tornájában is több pénz legyen mint a BL-ben vagy az EL-ben, szóval ez nem nem oldaná meg azt a "problémát", hogy több hazai játékos legyen a klubokban. A mi régiónkban valóban pikáns párharcokat lehetne összehozni, de ez pl. a Fradinak miért érné meg? A vereségektől függetlenül a konferencia liga kis szerencsével még meg lehet, és 2 éve láthattuk, ha nem ilyen "halálcsoportba" kerülnek az EL-ben akár még a továbbjutás is megcélozható. Arról nem is beszélve, hogy tavaly összejött és idén se volt messze a Bl főtábla ami fontosabb mint bármilyen más sorozat.

Persze azzal egyetértek, hogy lehet vitatkozni azon, hogy jó-e a Konferencia Liga vagy sem, de ez pont ezért jött végre hogy a kisebb csapatoknak is teremjen valamelyest babér. A régiónkénti sorozat meg amúgy se lenne sok helyen igazságos, sőt szerintem kimondottan igazságtalan elosztás lenne. Egy Ír vagy walesi csapat az angol klubok ellen mennének? Egy svájci csapatnak jutnának a francia, német, és olasz ellenfelek? Ugyanúgy nagy lenne a különbség a csapatok között, amit írtál is. Ráadásul Európa szinten lennének olyan régiók amiket a képviselt országokon kívül senki nem nézne, így pénz se lenne benne, aminek következtében csak még tovább nőne a különbség pl. a mi régiónk csapatai és a nyugati csapatok között.

Összegezve tehát szerintem nem jó ötlet, nem véletlenül nem jött ilyen kezdeményezés eddig. A Bl-t és El-t úgyse tudna leszorítani, 3. sorozatnak mögéjük pedig nem igazságos ha régiónként osztják el.

2021. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt tudnám elképzelni, hogy a BL meg az európai kupák mellett, a hazai kupák helyett csinálhatnának egy kupasorozatot a Közép-európai sorozatot, de csak szigorúan a meg lévő európai kupák mellett.


Az UEFA-val meg le lehetne az zsugázni, hogy a nyertese mondjuk automatikus BL vagy EL résztvevő lesz a következő szezonban.

2021. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!