Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabdában eltudnátok mondani...

Röplabdában eltudnátok mondani "átlagosan" milyen ember játszik egy egy poszton?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos erről nem találtam semmit, és eléggé tájékozatlan vagyok is a témában, tudnátok segíteni? Köszönöm!

2022. febr. 15. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Van sok magas, meg egy alacsonyabb, eltérő színű mezben.
2022. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 NTBS ***** válasza:
79%
Van a csapatkapitány. Van aki adogat/szervál. Vannak a hálónál a sánc tagjai. De folyamatosan forognak, így mindenkinek tudni kell mindent. Nincsenek igazi posztok. Strandröplabdában 2 fős csapat. Termi röplabda 6 játékos pályán 6-8 cserével.
2022. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na 2, te is egy igazán hozzáértő szakember lehetsz.


Szóval az igaz, hogy teremröpinél folyamatos a forgás, de posztok vannak.


Vannak a centerek, ők legtöbb esetben csak az első sorban játszanak. Jó magasak, hiszen ők blokkolnak.

Aztán van a feladó, őneki nem kell olyan magasnak lenni.

Vannak az ütők, akik általában magasabbak, viszont a legfontosabb, hogy magasra tudjanak ugrani.

És végül, de nem utolsó sorban van a liberó, aki általában alacsony, fürge, neki a felelőssége "elkapni" a labdát (edző egyszer olyasmit mondott: a liberóé az a labda is, ami alapból, ésszerűen a másé).


Remélem érthető, igyekeztem nem baromságokat írni, nyugodtan egészítsetek ki

2022. márc. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!