Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Azt más is megfigyelte már...

Azt más is megfigyelte már hogy a focikapusok zöme fehér?

Figyelt kérdés

Míg a mezőnyben a profi futballban egyre több az afro, arab vagy dél-amerikai latino, mesztic stb. Addig a kapuban a fehérek dominálnak még mindig. Azért mert ők a magasak? Ha csak a nagy válogatottakat nézzük, ahol már a mezőnyebn egyre több a különböző etnikum, ott is a kapusok fehérek:


Franciaország: Hugo Lloris, Németország: Manuel Neuer/Marc-André Ter Stegen, Olaszország: Gigio Donnarumma (oké kicsit délies beütés, de fehér rassz), Spanyolország: David De Gea, Anglia: Jordan Pickford, Belgium: Thibault Courtois, Hollandia: Jasper Cillessen/Tim Krul, Brazília: Alisson Becker, Argentína: Geronimo Rulli.


A legendás kapusok/exkapusokról nem is beszélve: Lev Jashin, Dino Zoff, Sepp Maier, Oliver Kahn, Edwin van der Sar, Petr Cech, Gianluigi Buffon, Peter Schmeichel, Iker Casillas stb.


Színesbőrű ismert kapust kettőt tudok, Dida a Milan exkapusa, illetve Onana, illetve a jelenlegi Milan-kapus, Mike Maignan



2022. máj. 30. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez 3 színesbőrű kapus, csak Dida már nem katív
2022. máj. 30. 11:57
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Tudja fene, nem vagyok nagy focirajongó, de én mindig úgy képzeltem, hogy más készségek szükségesek a kapusnak (jó reflexek, villámgyors reakció, és jó felmérőképesség, hogy hova fognak lőni nagyjából), míg egy csatárnál fontosabb a gyorsaság, a pontos célzás (ami ugye a kapuban annyira nem érdekes), szóval valószínűleg senkit nem érdekel a kapus bőrszíne, ha jó abban amit csinál.

Ahogy a többi posztra sem bőrszín alapján válogatják a sportolókat.

2022. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem is figyeltem meg eddig még.

Azt viszont már igen, hogy az edzők között 90 százalék a fehérbőrű.

2022. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van, sokan mások is megfigyelték.

Mint sok más, rasszal kapcsolatos jelenségben, ebben a témában is leginkább megérzésen vagy ideológián alapuló véleményeket, mintsem tudományos igényű magyarázatokat fogsz találni, a rasszizmus/üvegplafon magyarázattól kezdve az eltérő különböző kulturális kondícionáltságig vagy akár genetikai háttérig.

2022. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyilván megfigyelték már, de erről nem beszélhetnek, meg talán nem is számít.

Nyilván leginkább a magasságra tippelek, az északibb, vagy balti meg germán származású fehérek magasabbak.


#3 Igen, az edzőknél meg abszolút igaz. Patrick Vieirát tudom csak mondani az ismertebb edzők közül kivételnek. Meg Clarence Seedorf volt még edző.

2022. máj. 30. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Edouard Mendy, Maignan, Onana, Vincent Enyeama, Dida most így hirtelen akik eszembe jutnak.


Nyilván egy szép méretes mintából kéne egy kutatást végezni, de érzésre több valóban a fehér kapus. Hogy mi oka lehet az jó kérdés. Én arra tippelek, hogy nagy általánosságban a feketék gyors játékosok, nagyrészt jó labdavezetéssel, lehet hogy már kicsi koruk óta mezőnyjátékosnak szocializálják őket.


Edzők nyilvák inkább fehérek, ez logikus. Hiszen 10-20-30 évvel ezelőtt jóval kevesebb fekete játékos volt. Az akkori fehérek most az edzők. Kell egy kis átfutási idő, amíg az utóbbi 10-15 évben megnőtt számú fekete játéksokból is edző lesz.

2022. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mezőnyjátékosoknál a gyorsaság, robbanékonyság az egyik fő kritérium és abban genetikailag jobbak a fekák a többi rassznál,

a kapus az egy külön poszt, speciális képzést igényel, aminek Európában vannak a legjobb szakemberei, nem pedig az afrikai szavannán vagy a brazil tengerparton...

2022. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, részben a genetikai adottságon múlik, részben pedig a szocializáción és a képzési módszereken. Azaz hogy hol van nagyobb respektje a kapusposztnak, itt értenek is hozzá, hogyan kell kiképezni jó kapusokat. Máshol meg kevesebb hangsúlyt fektetnek erre, és a gyerekek sem nagyon akarnak kapusok lenni.


Ez az egész hasonló ahhoz, mint hogy például a karibi sprinterek uralják a rövidtávfutást, míg az etióp és kenyai futók a hosszútávfutást. Ebben egyrészt szintén a genetika játszik közre, másrészt az, hogy az adott országokban a sportág rendkívül népszerű (láttátok már hány néző van egy jamaicai országos atlétikai bajnokságon?), plusz még rájönnek a területi, természeti adottságok is (pl. az etióp magaslati körülmények kiválóak a felkészüléshez).

2022. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem Európában is minden gyerek a mezőnyben akar lenni
2022. máj. 31. 10:27
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A feketék általában gyorsabbak (nézz meg egy futóversenyt az olimpián), fizikálisabbak, és ezek olyan tulajdonságok amik a kapuban állva nem olyan fontosak, de mondjuk egy középpályás esetében nagyon is azok.
2022. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!