Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyire gyakoriak a horzsolás...

Mennyire gyakoriak a horzsolások a kézilabdában?

Figyelt kérdés

Üdv. Szeretnék elkezdeni kézilabdázni, viszont különböző egészségügyi problémák miatt már a felületi bőrsérülések is veszélyesek az esetemben. Mennyire gyakoriak edzéseken v. meccseken?

Válaszokat köszönöm.



2022. aug. 22. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javaslom, keress másik sportágat. Ritka nap, amikor ne szednék össze valamilyen bőrsérülést, legyen az meccs, vagy edzés.
2022. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

4 év után én most hagytam abba a kézilabdát. Sajnos azt kell mondjam, hogy szinte lehetetlen elkerülni bármiféle horzsolást. Főleg a meccsek már elmentek abba az irányba, hogy mindenki mindent megtesz annak érdekében, hogy ők nyerjenek még akkor is, ha ez azzal jár, hogy sportszerűtlenek legyenek. (ütik, marják, csípik és karmolják is az ellenfelet) Másik észrevételem, hogy nekem 2 év után tönkrement a térdem. Volt amikor egy edzés utáni napon nem tudtam ráállni a lábamra, mert olyan szinten feldagadt a térdem.

Ezek az én észrevételeim és véleményem, ha valaki másképp gondolná az nyugodtan írja le a saját véleményét is.

16/L

2022. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Horzsolásból nekem is mindig rengeteg van, ezen kívül semmi komoly, max pár folt,de ha a bőrsérülés neked már gondot okozhat akkor szerintem nem ajánlott így ez a sport.
2022. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kontakt sport, ne ilyenek között válogass. Ott van pl a tenisz, persze ott is el lehet esni a salakon, de csapatsportokba felesleges gondolkozz, mert a legtöbb esetben egymást gyűritek
2022. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Tudtok esetleg valami csapatot/eggyesuletet paks kornyeken? Illetve 16 evesen erdemes meg elkezdeni kezilabdazni?
2022. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Esetleg ha térdvédőt használnék úgy se lehetne?
2022. aug. 23. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem konzultálj orvossal inkább, hogy mi a véleménye erről.
2022. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meccsenként nyolc ér majd legalább...
2022. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legkeményebb csapatsport, és itt védőfelszerelés is csak annyi van, hogy max. térd/bokavédő. Elkerülhetetlenek a kisebb sérülések, a nagyobbak (ahol műtét stb. is szükséges) megúszásahoz is mázli kell, ha valaki kicsit is komolyan veszi.
2022. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!