Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért hívják a mostani Belga...

Miért hívják a mostani Belga foci válogatottat "arany generációnak" ?

Figyelt kérdés
Fociban is, de más sportágban is már találkoztam a kifejezéssel. Pl a 2000-es évek portugál csapatát nevezték így, de úgy tudom ők korosztályos világversenyeken sok sikert arattak és ez alkotta a késöbbi felnőtt keret gerincét. De csak hogy nálunk maradjunk, a Kemény Dénes fémjelezte sokszoros olimpiai bajnok vizilabda csapat meghatározó része is együtt nyerete korábban a korosztályos címeket. De a belga csapatnál én ilyet nem látok, bár lehet én vagyok a hozzánemértő. :-) De akkor miért aranygeneráció? Abszolút érdeklődő vagyok és nem kötekedő, tehát a kérdésem tényleg érdeklődő...légyszi ne savazzatok . :-D
2022. dec. 6. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, én se értem.

Folyamatosan elsők a ranglistán, aztán szart se csinálnak.

2022. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan ha így van ezzel sincs bajom. A sportban előfordul hogy egy generáció sokat nyer utámpótlásként, de felnőttek közt nem jön össze semmi. De náluk utánpótlásként se láttam hogy nyertek volna, de még egyszer mondom nem vagyok szakértő, lehet csak figyelmetlen vagyok...ezért kérdezem. :-)
2022. dec. 6. 12:58
 3/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Mert, nagyon jó játékosok alkották akiknek nyerni kellett volna valamit, de végül nem nyertek, ha egy EB-bronz nem számít.
2022. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
VB bronz lesz az az EB bronz még 2018-ból. Belgium tele nagyképű, egoista sztárocskákkal mint az a Tibó Courtois kapus meg a Real Madridban láthatatlanul játszó Éden Hazard. Lukaku, meg De Bruyne kevesek 2-en bármihez is.
2022. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
78%
Az lehet.
2022. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok olyan ország van akinek a játékosai klubjaikkal top bajnokságokat nyernek, bajnokok ligáját nyernek. Ettől én nem neveznék egyet se arany generációnak. Tehát ezért kérdem, miért őket nevezték így, nem a többi sikeres európai, vagy dél amerikai válogatottat inkább. Gondolom többé kevésbé, kis döccenőkkel de azok is egy generáció...
2022. dec. 7. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!