Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Melyik javaslat lenne ezek...

Melyik javaslat lenne ezek közül a legszimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem én leszek az aki megreformálja a foci világát, de így elméleti síkon azért eljátszadoztam a gondolattal, hogy hogyan lehetne "feldobni" az utóbbi években oly divatos, bundával meg lébecolással átitatott bajnokságokat, ahol gyakorlatilag alig van már gól meg papírforma eredmény, mert a csapatok csak ténferegnek mert "elég nekünk" a 0-0 vagy az 1 rúgott gól, a nézők meg hadd unják halálra magukat, meg hadd menjen el mindnek a mixe (lásd pl. a mai Fradi-Vasas 0-0 gyalázatot, vagy a Bayern München immáron zsinórban negyedik 1-1-es döntetlenét listavezetőként és címvédőként).

Az alábbi megoldások jutottak eszembe, kíváncsi vagyok kinek melyik tetszene legjobban:

A) A pontok helyett a gólarány lenne az elsődleges szempont: az nyerné a bajnokságot a végén, akinek a legjobb a gólaránya, ergo aki a legtöbb gólt lőtte és a legkevesebbet kapta. Ez sokkal inkább arra sarkallná az erősebb, potenciálisan gólképesebb csapatokat, hogy egy már megnyert meccsen is menjenek a gólért, ne üljenek rá mondjuk a 2-0-ra 30 perctől.

B) A pontok helyett a lőtt gól lenne az elsődleges szempont: az A pont egy változata annyi különbséggel, hogy nem a gólarány, hanem csak és kizárólag a lőtt gólok száma számítana. Kvázi egy gól egy pontot érne. Tehát aki a legtöbb gólt lövi, az a győztes, akkor is ha mondjuk többet kapott mint a 2. helyezett. Ez még inkább gólgazdag meccseket hozhatna, és jobban értékelné mondjuk azt a csapatot aki hatalmasat küzdve végül 5-4-re kikapott egy gólparádén, mint azt amelyik kialibizett egy gyatra 0-0-t.

C) A pontrendszer reformja: itt maradna ugyan a pontozás az elsődleges szempont, de lényeges változtatásokkal. Pl. a vereség után nem 0 pont járna, hanem pontlevonás (-1, -2 vagy akár -3 a győzelem ellenpárjaként) - már ez önmagában eléggé motiválná a nagy csapatokat hogy ne "férjen bele" 1-1 eladott vagy elszórakozott meccs valami sereghajtó ellen; emellett döntetlennél csak akkor járna 1 pont a két félnek, ha mindketten szereztek gólt, ergo 0-0 esetén nem kapna pontot egyik csapat sem.

Nektek melyik tetszene legjobban?



2023. jan. 28. 22:16
A kérdező szavazást indított:
az A) opció
a B) opció
a C) opció
egyik se, jó a mostani lébecolós, bundázós rendszer
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

A, B a következőt idézné elő: a kiscsapatokat megtömik 8 góllal, aztán a nagyobb ellenfél ellen ugyanolyan 0-0, 1-1 lenne.


A C meg szerintem úgy rossz ötlet, ahogy van, a mostani pontozási rendsuer jól működik

2023. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 És most ugyanez van, azzal a kivétellel hogy a kis csapatokat ugyanúgy nem tömik meg 8 góllal mint ahogy a nagyokat se, csak utóbbit nem tudják, előbbit viszont nem is akarják.
2023. jan. 28. 23:31
 3/3 fersk ***** válasza:
Kedves kérdező, ha nem sértő, elárulnád, mennyit (és mily' módon/szinten) futballoztál életedben?
2023. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!