Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tudtátok, hogy Magyarország...

Tudtátok, hogy Magyarország 1938-ban döntős volt a futball VB-n?

Figyelt kérdés
És erről a sikerről miért nem beszélnek egyáltalán?

2023. ápr. 16. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Meg '54-ben is. Akit egy kicsit is érdekel, az szerintem tudja (vagy 5 mp alatt utánanéz, hogy mik voltak a legnagyobb sikerek)
2023. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak az van, hogy az 1954-es szereplésről a többség hallott már, 1938 meg el lett feledve.
2023. ápr. 16. 18:24
 3/13 anonim válasza:
100%
Azért nem beszélnek erről, mert ennyi idő alatt összesen 2x voltak eredményesek 😂
2023. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Tudtad, hogy nem érdekel?
2023. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudtam. Nem cipősdobozban élek. A tény az tény, függetlenül attól, hogy azóta milyen eredményeket értünk el. Legfeljebb ma már csak egy szép emlék, jelentősége nem nagyon van.
2023. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen tudtam. Az viszont engem is mindig érdekelt, hogy miközben Puskásékat az egekbe magasztalják a mai napig, addig a korábbi generáció ugyanakkora eredményéről miért nincs még csak szóbeszéd sem.

Talán az lehet a fő oka, hogy míg Puskásékkal a rendszerváltás után, de még a 21. században is lehetett riportot készíteni, tv/rádió műsorokba meghívni, mert éltek. Ezt sajnos a 38-as csapat tagjaival nem lehetett megcsinálni, illetve volt egy világháború is közvetlen a vb. után, ami talán közrejátszhatott. Az emberek gondolom kevésbé foglalkoztak abban az időben a focival, így "feledésbe" merült az akkori ezüstérem. Meg talán nem is tulajdonítottak neki olyan nagy jelentőséget mint a háború után amikor már béke időben, de orosz megszállottság alatt az emberek ki voltak éhezve egy kis szórakozásra/kikapcsolódásra, vagy bármiféle nemzeti sikerre. A foci pedig ezekre tökéletes volt már Puskásék idejében is.

Persze ez csak az én véleményem, lehet teljesen más oka(i) vannak annak, hogy sokan még csak nem is hallottak a 38-as csapatról.

Egyébként könyv is van róluk "Az 1938-as magyar vb-ezüst és ami mögötte van..." címmel. Pár éve majdnem megvettem, de könyvhöz képest is drága volt ott ahol láttam. Viszont szeretném majd egyszer elolvasni, mert érdekel :)

2023. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem gondolod rosszul, ez is benne van.
2023. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A Rákosi érában alakult az ki, hogy a futballt propaganda célra is használják, kihasználják.

Akit érdekel a futball, az tudta, hogy 1938-van, és 1954-ben VB második volt a válogatott, de az Arancsapat köré felépített mmítosz nem a VB szereplésre lett felépítve, haem az angolok elleni 6-3-as győzelemre, ami egy barátságos mérkőzés volt.

Az egész világon fújták a magyar csapat összeállítását, ők lettek az Aranycsapat, de összesen hányszor játszottak azok a játékosok együtt?

A futballt tehát propaganda célra használták, az nem fért bele az akkori ploitikai nézetbe, hogy sokat emlegessék a háború előtti idők futballját, és azt is látni kell, hogy a futball a háború után indult rohamos fejlődésnek, lett a legnépszerűbb sportág.

1938-ban főleg európai válogatottakból állt a mezőny, csak Brazililia, Kuba, és Indonézia (akkor Holland-India) csapat érkezett Európán túlról.

Kuba és Indonézia futball VB-na 16 között... ilyen is volt

2023. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 1938as vb döntőhöz indonéziát, svájcot és a svédeket kellett megverni, tehát nem volt akkora óriási eredmény, az Aranycsapat éveken keresztül verte a világ legerősebb válogatottjait, hogy aztán a döntőben kikapjon a németektől, akiknek a csoportkörben 8 gólt lőttek, azért volt akkora sokk az a vereség és beszélnek róla a mai napig.
2023. ápr. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8:

Egyébként a 3 olimpiai arany volt az ami eléggé kamu volt, mert akkoriban csak amatörök indulhattak, így a nyugati országoknak csak másodvonalas válogatottjai voltak az olimpián, míg nálunk papiron amatőrök voltak a focistáink, kamu sportállásokkal.


Egyébként nem csak pusztán a propaganda, diktatúrában sokkal erősebb a motiváció a sportban, azon kevés területek egyike, ahol volt lehetőség kitűnni.

2023. ápr. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!