Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabdában szabályos blokknál...

Röplabdában szabályos blokknál átnyúlni a hálon?

Figyelt kérdés
Egy ideje járok már több társasággal is röplabdázni, de egy személy mindig azt mondja, hogy átnyúlok a hálonál. Igen, de tudtommal támadás pillanatánál át lehet nyúlni, persze amikor egyértelmű a támadás, illetve a 3. labdánál. Profiknál is így láttam.
2023. ápr. 25. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosan értem, amit a végén írsz, de a hivatalos szabály ez: "Sáncolás közben a sáncoló átnyúlva a háló fölött megérintheti a lab-

dát, feltéve, ha nem avatkozik az ellenfél játékába annak támadó

érintése előtt, vagy azzal egyidőben."

2023. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Átnyúlhatsz, csak ne èrj a hálóhoz. Ez az egyetlen olyan èrintès amivel át lehet nyúlni az ellenfèl oldalára. ( Persze, attól függ, hogy sáncnak minősítik-e. De ez már más kèrdès
2023. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
) jaj ez lemaradt :)
2023. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És a sánc mikor lehetséges? Mert tudtommal nem lehet mindig.
2023. máj. 12. 17:04
 5/7 anonim válasza:

Szerintem bármikor. Ha nem èrsz labdához.

De amúgy akkor szabályos, ha a labda átjönne a hálón ès úgy èrsz bele. (Pl egy feladást ami nem jönne át a hálón, azt nem sáncolhatod le.

2023. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
). már megint lemaradt
2023. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
sáncolni csak lecsapásnál lehet, feladás után megüti a két szélső közül valamelyik és az első játékos sáncol, ugrik és fogja, nem minden fogja fel de ez lenne a dolga.. a nyitást a középső játékos fogadja aztán megy előlröl.. egy szabályos játék így folyik le, bocsánat hogy nem írtam le konkrétan melyk játékos melyik posztba van, régen játszottam de nálunk sosem vették ilyen komolyan
2023. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!