Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért csak egy bajnokság fér...

Nagybikatok kérdése:

Miért csak egy bajnokság fér bele a barcának?

Figyelt kérdés

Tele lettek sztárokkal mégis ahol bizonyítani kellene

BL,EL első körben kiperegtek?

Ha nem 2 éve ez lenne akkor nem tenném fel a kérdést, de már második éve ez van! Mit rontanak el, hogy ennyi sztár játékosból egy BL-ben/EL-ben labdába nem rúgnak?



2023. máj. 13. 05:11
A kérdező szavazást indított:
Nem sztárok
Rossz a csapatmorál
Xavi nem oda való
Drukkerek
Kevés a fizetés
Gyengék az Európai porondra
5 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Katasztrofális pénzügyi állapotok

Évek sőt lassan évtized óta tartó folyamatos hulladék igazolások

Xavi nem jó edző


Így hirtelen ezek. Mondjuk azt sem tudom hol van tele sztárokkal ez a Barca

2023. máj. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-essel részben egyetértek.


Barcelonánál a fejétől bűzlik a hal, a 2015-21ig tartó Bartomeu féle elnökség mind szakmailag (rossz igazolások, alkalmatlan emberek kinevezése kulcsfontosságú pozíciókba stb stb) mind gazdaságilag elindította egy negatív irányba a klubot ami odáig vezetett, hogy adósságot adósságra halmozva, nagyobbnál nagyobb hazai és BL kudarcokat átélve mind pénzügyileg, mind morálisan leépült a csapat.


Xavi személyében 2017 óta először ül egy olyan edző a kispadon aki sportszakmailag oda illő akár filozófiát akár projektet tekintve, de ennek ellenére nemzetközi porondon nincs tapasztalata. Ebben nem értek egyet az 1-essel, mert rossznak nem rossz mint edző, csak tapasztalatlan és ha valamiben akkor ebben fejlődhet.


A probléma másik forrása a gyenge játékosállomány. Azt állítottad, hogy tele lettek sztárokkal. Mit értünk sztár alatt? A tavaly nyári nagy bevásárláskor érkezett 8 játékos közül egyedül Lewandowski és Christensen (talán még Koundé) azok, akik mind tudásban mind rutinban minőséget hoztak a csapathoz ha BL/EL-ről beszélünk.

Gyenge kispad. Ha bármelyik kulcsjátékos a kezdőből lesérül nincs minőségi pótlásuk, a padról beszálló játékosok nagy része vagy önbizalomhiányos vagy nem BL szintű vagy stílusidegen (Kessié)

Valamint ne menjünk el amellett sem, hogy rettentően fiatal a csapat, talán a napokban láttam egy statisztikát hogy a top 5 bajnokság összes csapata közül a Barca kezdőjének a legalacsonyabb az átlagéletkora, ebből adódóan a rutintalanság sem áll távol a csapattól.


Egy szó mint száz, szerintem a csapat - jelenleg - gyenge az európai porondra, azt kifejtettem hogy szerintem miért.

2023. máj. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok


Xavi alatt azt értettem, hogy szerintem:

Olyan játékostílust próbál erőltetni a csapatra saját bevallása szerint is, amire amúgy a játékosok stílusa/képessége nem feltétlenül alkalmas. Ő a keretet akarja egy taktikához igazítani, nem a taktikát szabja a kerethez.

Szignifikáns különbség nincs közte és mondjuk egy Koemann között úgy, hogy az utóbbi konkrétan igazolni sem tudott szinte, míg Xavi több posztra is kapott magasan jegyzett játékosokat.

Nem tud a meccsekbe bele nyúlni.

Nem tud mit kezdeni abszolút formán kívüli amúgy világsztárokkal pl Lewa

Rengeteg meccsen fogalmad sincs, hogy épp mit akar a csapat játszani.


Magáról a szezonról annyit, hogy a bajnoki címhez egy szerintem nagyon régen látott gyengeségű spanyol bajnokság kell, rengeteg szerencsés 1:0 eredménnyel. (utolsó 15 meccses tabellán mondjuk az atletico lenne a bajnok pl). Valencia a kiesés elől menekül, Sevilla a tabella közepén tanyázik, ahogy egy bilbao is, reál kb leszarja az idei szezont már egy ideje, all in megy a BL.

Sokat elmond a bajnokság színvonaláról, hogy feburár körül annyi gólt kapott egy MU-tól és a Reáltól a barca mint addig a bajnoki szezonban..

Egy kiélezett bajnokságban szerintem konkrétan a dobogós helyért verekedne a csapat.


Ja és igen, írtad a kispadot is. Jó lenne azt is elérni, hogyha 1-2 posztra lenne nemhogy minőségi csere, de lassan simán a cserének is örülnék.


Amit én szívesen látnék:

Egy minőségi jobb szélső hátvéd. Cancelot el tudnám képzelni valamilyen kölcsön + opcionális szerződés keretein belül. Ezzel végre lenne egy valódi jobb szélső hátvéd, akinek az a természetes posztja is, nem pedig Koundét vagy Araujot kéne erőltetni, így kapásból ők is tehermentesebbek lennének.

Egy minőségi pótlás Busquets helyére.

Legalább egy minőségi szélső, aki mind a két lábbal bevethető, de akár 2 is elférne.

Valamit lewával sem ártana kezdeni, mert Vb óta valami elképesztően formán kívül van.

2023. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Számomra szimpatikus az, hogy Xavi próbálja a csapatra ráerőltetni az elképzeléseit, emlékezzünk vissza a Guardiola korszak kezdetekor mennyire szkeptikusak voltak akár a játékosok akár a szurkolók a játékstílussal kapcsolatban (az más kérdés hogy sem az akkori játékoskeret sem a klub körüli körülmények nem indokolják azt, hogy párhuzamot vonjak a 2 között, de mégis valamilyen szinten hasonló a kettő szituáció).


Lucho óta nem volt stílusa a csapatnak, akár Valverde akár Koeman alatt második szándékból akart a csapat játszani, főleg rangadókon nyoma sem volt a kezdeményezés iránti szándéknak, a kreativitás hiánya is meglátszott szinte minden mérkőzésen.


Valverde alatt főleg eredménycentrikus volt a csapat, a szurkolók a minőséget hiányolták leginkább akkor is.

Erre most itt van Xavi, a másfél éve alatt én azt mondom, hogy kihozta a maximumot a keretből az eredményeket tekintve. Helyenként minőségi a játék, szinte minden játékosnak megvan a helye a pályán, látszik az elképzelés. Persze vannak hibái, nem mondom hogy nem. Amiket felsoroltál azokkal totálisan egyetértek, azzal a részével hogy nincs szignifikáns különbség közte és Koeman között, azzal nem. Utóbbinak volt egy Messije, Xavinak meg kvázi vezéregyéniség nélkül kell csapatot építenie. Az viszont Koeman mellett szól, hogy az ő keze alá valóban nem érkeztek minőségi játékosok az más kérdés hogy pl. Depayt kívülről-belülről ismerte mégsem tudta kihozni belőle a maximumot.

Viszont sokan azonnali csodát várunk már rövidtávon Xavitól, én ennek ellenére várnék még 2-3 évet amíg pálcát török a feje felett. Próbálok realista lenni, Arteta is a 4. szezonját tölti az Arsenalnál, évről évre kapta az 50-100 milliós igazolásokat és még csak most kezd beérni munkájának a gyümölcse. Nem látunk a kulisszák mögé, fogalmunk sincs hogy pl. egy Guardiola mennyivel tudna hatékonyabban csapatot építeni abból ami van. Mert nála is követelmény az, hogy a számára tökéletes játékosok érkezzenek, máskülönben nem tudja beépíteni őket hatékonyan a játékstílusába.

És ha már Guardiola, Xavin kívül kit lehetne leültetni a Barca kispadjára?

Mert nemigen van a piacon szabadon mozgatható edző aki mind hosszútávon mind pénzügyileg megérné a csapatnak.


A szezonhoz annyit, hogy a spanyol bajnokság sajnos évről évre egyre gyengébb, de ez nem vesz el semmit a bajnoki cím érdeméből. Sokan úgy állnak hozzá hogy ez "csak" egy bajnoki cím, de abba nem gondolnak bele hogy egy 18 éves Gavinak, egy 19 éves Baldénak, egy 20 éves Pedrinek stb. mennyit fog jelenteni ez a bajnoki cím a jövőjüket tekintve.

Vesztett pontok tekintetében 97 ponttal zárhat a csapat ha megnyeri az összes hátralevő meccset, ez pedig 1 győzelemre lenne a 100 pontos rekordtól és valljuk be ez a keret a nagy nevek ellenére sem biztos hogy akár statisztikailag is méltó lenne pl. a 100 pontos 12/13-mas rekordbajnok kerettel való összehasonlításhoz.


Igen, volt sok szerencsés 1-0s győzelem. Igen, az a 11 kapott gól elég csalóka és biztos hogy a következő idényben legalább dupla ennyi gólt fog kapni a csapat. És igen, a bajnokság színvonala a béka segge alatt van.. de a 2021-es spanyol kupától eltekintve 4 éve nem nyert a csapat trófeát, és az idei szuperkupa győzelem + a bajnoki cím mentálisan rengeteget fog jelenteni hosszútávon a csapatnak. És a játékosok nem úgy gondolkodnak mint mi, hogy megnyerték ezt a gyenge mezőnyből álló bajnokságot, hanem az hogy bajnokok lettek.

Amellett sem mennék el, hogy a várható gólok (xG) tekintetében is első helyen állna jelenleg a csapat, a szakik pedig azt mondják hogy hosszútávon mindig beigazolódik az xG és ez nem csak 1 holmi statisztikai adat.


A keret változtatást tekintve:

Canceloval egyetértek, mondjuk ez a jobbhátvéd poszt számomra érthetetlen hogy miért nem élvez a klubnál prioritást, konkrétan Alves 2017-es távozása óta nem sikerült pótlást találni, nem mintha tettek volna ez ügyben bármit is.. Sergiben, Destben (aki alapvetően támadó felfogású szélső), Bellerinben, most kényszermegoldásként Araujoban, Koundeban (ahogy írtad is) keresik az alternatívát miközben a hülye is látja, hogy ott tátong a legnagyobb lyuk.

Busquets utódját már legalább 2-3 éve meg kellett volna oldani.. adott volt egy Nico González aki profilra hasonló, bíztatóan is játszott ha szerephez jutott az első csapatban, de kölcsön kellett adni egy - a szezon kezdése előtt is - kiesőjelölt Valenciának ahol azóta a 3. edzőjét emésztette meg.. itt persze megint beszélhetünk Xavi felelősségéről, de valamiért olyan érzésem van vele kapcsolatban hogy az azonnali eredménykényszerhez alkalmazkodva mellőzi a fiatalokat mert nem gondolnám hogy pl. Kessié vagy Sergi többet adna a csapatnak az elképzelései szerint mint egy Nico vagy Pablo Torre illetve egy Eric Garcia vagy Marcos Alonso a B csapatból is kiemelkedő Chadli Riad helyett..

De Busquets pótlására visszatérve egyetértek, az is látszott Busi távollétében hogy de Jong nem képes 1 az 1ben átvenni azt a szerepkört, mindenféleképpen indokolt lenne igazolni valakit.

Minőségi szélsők igen, főleg ha igazak a hírek Fati távozásával kapcsolatban + Ferrant sem tudom hova rakni. Jelen állás szerint Dembelé és Raphinha az, akik hozzák a szintet és az eredeti kérdésre (BL, EL) visszatérve, 2 játékos (+1 talán kiégett Lewa) mögöttük 0 értelmes cserével édeskevés a nemzetközi porondra. És nyilván ez csak a támadósor, a középpálya meg a védősor is minőségben lényegesen eltér egy pl. Real Madrid vagy Manchester City cserepadjával

Lewandowskival nem tudom mi volt a csapat terve.. tényleg egy 33 éves, fénykorán túllevő játékostól várják a csodát? Jelenleg nincs olyan csapat mögötte aki tömné őt labdával, ő meg nem az a típusú játékos aki megteremti magának a gólhelyzetet a semmiből. A státusza miatt vélhetően betölt egyfajta vezéregyéniség szerepet az öltözőben, de a pályán ebből semmi sem látszik és én a leigazolás pillanatában is azt gondoltam, hogy kidobott pénz az az 50 millió érte hosszútávon. Nyilván nagyban hozzátett a bajnoki címhez, de hosszútávon biztos hogy csak jobban járt volna a klub egy alternatívával, pl. Aubameyang megtartásával igazolva mögé egy tehetséges fiatalt aki fokozatosan be lett volna építve. 35 millióért igazolta a Real Madrid Viniciust, Rodrygo 40 millióért... és ők nem csak rövidtávon lesznek csapatuk hasznára.

A szezon kezdete előtt rengeteg fórumon dicsekedtek a szurkolók azzal, hogy mennyire tökéletes ez a keret, minden posztra 2 hasonló tudású játékos van aztán mégis látjuk hogy kritikus helyzetekben (sérülések/eltiltások, sorozatos meccsterhelés) közel sem tökéletes ez a keret.


/2-es voltam/

2023. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Guardiola idejében azért Pep kapott egy rakás saját nevelésű játékost, akikbe "születésük óta" beleverték az akadémián a tiki taka stílust, azt ne felejtsük el. Míg most össze-vissza vásárolnak kb 7-8 éve játékosokat, stílustól/szerepkörtől függetlenül.

Na meg amiről beszéltünk már, hogy minőségben össze sem lehet hasonlítani a két keretet. Amúgy a spanyol válogatott is dettó ugyanez játékstílus ügyben.

Mondjuk szerintem a klasszikus tiki-taka már amúgy is kissé divatja múlt, amióta a high pressing foci került előtérbe.


Nekem ami még nagyon szúrta a szememet jut eszembe, hogy a tavasszal tök jó formában lévő Auba-t miért kellett elengedni, és idehozni a helyére ahogy te is írted a fénykorán túl lévő Lewát? Ha van egy játékos aki jó formában van egyszerűen nem értem miért kell elengedni, és hozni egy "nagyobb nevet" a helyére? Mondjuk játékstílusban sem tudtam mit akarna kezdeni vele is Xavi.

Dani Alves óta ordító probléma valóban a jobb szélső hátvéd poszt. Bár a bal oldallal sem foglalkoztak különösebben, kész szerencse hogy lett egy Baldé, mert szerintem még 36 évesen is Jordi Alba lenne amúgy a kezdő.


Ferran nálam konkrétan értelmezhetetlen, borzalmas igazolás volt. Mondjuk ő nekem amúgy is egy kérdőjel. A posztjához képest nem olyan gyors, nem cselez annyira jól, befelé sem tud a szélről úgy megindulni, kapu előtt is töketlen. Néha olyan érzésem van mintha minden posztból kapott volna elől egy picit amikor osztották a tudást, de úgy igazán egyiken sem jó.

Raphinha szerintem jó lehet, bár nyilván hosszú távon tőle is többet kell várni ennél. Mondjuk ott magát az igazolást nem értettem megint. Ilyen anyagi helyzet mellett rendkívül okos dolog egy brazilt igazolni a PL-ből, pont egy kirobbanóan jó szezon után, amikor az egekig megy fel az ára :D


Én annak is örülnék, ha a saját nevelések kicsit előtérbe kerülnének, mert a pánikigazolások a Barcánál egyszerűen nem működnek.

2023. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A high pressing foci lényegében hozzátartozik a klasszikus tiki-takához, de igen az biztos hogy ez a tili-toli 1000 passzos játékstílus nem vezet már hosszútávon eredményre, sokkal inkább a direktebb, gyors átmenetekre épülő stílusok. Guardiola is fejlődött a focival együtt, évről évre egyre inkább defenzívebb a felfogása neki is, több az 1 gólos győzelme mintsem az 5-6 gólosak.


Auba részt én sem értettem, valószínű hogy a Messi távozásával kiesett bevételeket próbálták Lewandowskival mint branddel pótolni, szakmailag szerintem semmi sem indokolta hogy Auba helyett 50 millióért jöjjön a lengyel. De az egész tavaly nyári mizéria megkérdőjelezhető, személy szerint hosszútávon kifizetődőbbnek gondoltam volna már akkor is egy 0-ról való építkezést ahol a lehető legkevesebb igazolással, saját nevelések beépítéséből kiinduló építkezést, mert ez a sok száz milliós igazolás azonnali eredményeket követel(t) meg. Persze érthető Laportáék részéről ez is, lehető leghamarabb vissza akarják a klubot helyezni Európa térképére, de ez az azonnali óriási költekezés nagyobb rizikót vont maga után mintha türelmes építkezésbe kezdtek volna bele.

Balhátvéd probléma is igaz, ha igazak a hírek hogy Albat is elküldik a nyáron, akkor nem sok jót remélek a szezontól akkor ha Balde mögött Marcos Alonso lesz a balhátvéd...


Ferranról totálisan lejön az, hogy önbizalomhiányos mert egyébként tudna focizni. De eltelt 1 év az érkezése óta, talán a támadók közül ő játszotta a legtöbb játékpercet azóta és mégsem látszana a fejlődés nála. Az totál igaz, hogy mintha nem lenne egy kiforrott posztja sem, de a spanyol fociban nőtt fel, a pozíciós játékot értenie kéne, lehúzott 2 évet Guardiola kezei alatt még ha nem is volt stabil kezdő.. ennél több kellene tőle.

Raphinhaért az a kiadott pénz valóban érthetetlen, de nyilván az azonnali eredménykényszer + a klub anyagi helyzete belekényszerítette a klubot abba, hogy áron felül jussanak bármilyen játékoshoz is.. de benne még ígyis több potenciált látok mint Ferran - Fati - Lewa hármasban ha hosszútávon gondolkodok.


Saját neveléseknek én is örülnék.. az egyértelmű hogy a La Masiatól a Messi-féle generáció miatt gyakorlatilag mindenki elvárja, hogy klasszisokat neveljen ki évről évre és ez irreális mert egyrészt valószínűleg a következő 100-150 évben (vagy soha) nem lesz példa hasonló aranygenerációra egy klubnál sem, másrészt az utóbbi kb. egy évtizedben 1 kezünkön meg tudnánk számolni, hogy hány La Masia növendék fut/futott be sikeres karriert mondjuk 1 top csapatnál, de ha arról beszélünk hogy a 36 éves Albát majd egy újabb 20-30 milliós Firpo-féle pánikigazolással fognak pótolni, vagy hogy Busquets pótlására idén nyáron ki fognak adni újabb 50-80 milliót, akkor elgondolkodtató hogy a mostani akademisták miért nem kapnak érdemben bizalmat.. mert a tehetség adott lenne most is, vegyük példának Gavit, Pablo Torrét vagy akár a 15 éves Yamalt. Persze nem garancia az sem, hogy aki kiemelkedik a korosztályos csapatoknál az a felnőttek között is spíler lesz de amíg Sergi, Kessié prioritást élvez egy Pablo Torréval szemben aki ha 10 percre áll be akkor is marandóbbat alkot mint az előbb említettek és ennek ellenére nem kap semmi lehetőséget, akkor nem tudom miről beszélünk.

Xavi pontosan tudja mit ad a La Masia a klubnak, végigjárta ő is a ranglétrát kölyökkorától kezdve, ő is tudja hogy az ott szerzett tudás (leginkább a pozíciós játék) mennyire a csapat előnyére válhat, de mégsem ad lehetőséget nekik ő sem. Én erre csak azt a magyarázatot tudom adni, hogy jobban bízik a rutinban mintsem a tehetségben az eredménykényszer miatt, de bízok abban hogy ahogy nő a csapat önbizalma és a játékosok elhiszik magukról hogy még egy Bayern ellen is van keresnivalójuk a pályán illetve ahogy erősödik MINŐSÉGI igazolásokkal a csapat úgy rendeződni fog a fiatalok mellőzése is. De ehhez elsősorban olyan sikerekre van szükség mint pl. ez a bajnoki cím.

2023. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felüdülés ilyen részletes és összeszedett kommenteket olvasni. Ha megengedtek egy kérdést: Messi esetleges visszatéréséről mit gondoltok?
2023. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint közömbös vagyok a visszatérésével kapcsolatban.

Pro: még ennyi idősen is a világ egyik legjobbja. A kreativitása, a mentalitása, a kulcspasszai egyértelműen szintet emelnének a csapaton. Akár az öltözőben akár a pályán a puszta jelenlétével olyan lélektani pluszt jelentene, hogy a fiataloknak dupla annyi motiváció lenne pályára lépni.

Emellett persze a mezeladások, szponzorok csak bevételt generálnának a klubnak ami jelen gazdasági helyzetben óriási segítség lenne.


Kontra: Egyrészt vélhetően a vezetőségnek rengeteget kell(ene) szórakozni a bérekkel, hogy tudják őt regisztrálni megkockáztatva ezzel esetleges új igazolások érkezésének esélyét.

Bármennyire is fáj leírni, eljárt felette az idő és hamarosan 36 éves lesz. Fiatalabb már nem lesz sajnos és az utolsó Barcás éveiben is a mérkőzések 80%-át lesétálta. Xavi érkezésével visszatért az intenzív letámadás, és eléggé szembetűnő hogy a 33 éves Lewandowski kondival mennyire nem bírja az egész mérkőzésen át tartó presszingelést, ha most Messivel egyszerre lennének a pályán akkor a csapatnak egyszerre 2 farsúlyos játékost kellene védekezésnél elbírnia, ez pedig látszott Suárez utolsó éveiben, hogy mennyire a letámadás kárára ment.

Valamint az is szempont szerintem, hogy elkezdődött a generációváltás a csapatnál, akkor biztos hogy jó megoldás egy 36 éves Messit 1-2 évre visszahozni elvéve ezzel a lehetőséget a fiataloktól?


Abban szerintem egyetértünk, hogy Messi megérdemelne egy a karrierjéhez és a klub iránti szeretetéhez méltó búcsút. De ennek ellenére mégis azt érzem, hogy Laporta utólag próbál jópofizni ezzel a visszahozatallal akár Messinek akár nekünk szurkolóknak, mert az kétségtelen hogy hülyének nézett mindenkit amikor az utolsó pillanatig azt hazudta 2 évvel ezelőtt, hogy Messi szerződéshosszabbítása akadálymentes lesz.

2023. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rossz a csapatmunka kb ugyanaz a helyzet ami a Psg-nél is
2023. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7/9 anonim ***** válasza:


Messivel kapcsolatban én úgy gondolom, hogy nincs rá szükség. Nyilván az vitán felüli, hogy egy klublegendáról van szó, és ha minden klappolna megérdemelne egy tisztességes búcsút. De jelen esetben nem gondolnám, hogy erőtetni kéne:

- Egy valódi generációváltásra lenne szükség. Nem gondolnám egyszerűen, hogy most kéne még 1-2 évre Messit vissza csalogatni. Jó lenne építeni a következő generációt, ahol nem rá kell már támaszkodni. Hozzáteszem ezért sem örültem többek között Lewa érkezésének, és ezért lenne jó már ezeket a Jordi Alba, Busi, Sergi Roberto, Macros Alonso vonalakat is elengedni.

- Így is van, hogy komolyan sakkozni kell a bérekkel, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Messit hogy tudnák beregisztrálni, az meg maga lenne a tragédia ha miatta 2-3 játékost esetleg nem lehetne regisztrálni

- Még mindig egy zseni, de eljárt azért felette is az idő ha tetszik, ha nem. Lewa mellett már 2 "sétáló" játékos lenne, nem bírná el a csapat szerintem védekezés terén.

- Több poszt is van mint már többen is írtuk korábban ami prioritást kéne, hogy élvezzen. Kell egy klasszis jobb szélső hátvéd, de akár még egy csere is elférne. Busi-t pótolni kell, elől pedig a 2 szélső posztot kéne rendbe rakni, mert az hogy van tulajdonképpen egy Dembelé meg egy Raphinha, az hihetetlenül sovány már. Lewa sem lesz már jobb formában, bele sem illik igazán a játék képébe szerintem csatár poszton is lehetne nézelődni. Nem érzem, hogy most Messi igazolása lenne létfontosságú.

2023. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!