Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha változtathatnál szabályt a...

Ha változtathatnál szabályt a fociban, mi lenni az?

Én egyrészt csökkentenék a pálya nagyságán, persze nem ilyen kézilabda-méretre, de mondjuk 20 métert a hosszból, a szélességből meg mondjuk 10 métert. Ebből következően legyen mondjuk 2-2 fővel kevesebb ember. Sokkal akciódúsabb lenne a foci.

A másik szabály, amit módosítanék, hogy ha az alap- vagy oldalvonalon kimegy a labda, de nem ér földet, akkor azt vissza lehessen rúgni mondjuk egy érintéssel, így kevesebb bedobás lenne, és időhúzás.

A harmadik pedig, hogy legyen csak 60 perc egy meccs, de álljon le mindig az óra, ha a labda nincs játékban.

2023. szept. 12. 00:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Eltörölném a 11-eseket. Nincs még egy sport ahol ennyire súlyos következménye lehet egy apró, gyakran nem szándékos szabálytalanságnak, ezért is van ennyi műesés meg hiszti, ezen még a VAR is csak alig segített. Kizárólag közvetlen/közvetett szabadrúgásokat kellene ítélni.
2023. szept. 12. 13:27
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
0:0 eredményre nem adnék pontot, így a csapatok érdekeltek lennének a gólszerzésben minden áron.
2023. szept. 12. 13:31
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

5 több sebből vérzik a gondolatmeneted.

"1. cserénél nem kellene a játéknak állnia. Adminisztrál a negyedik számú játékvezető, ezzel gyakorlatilag megszűnnek az időhúzó cserék."

És amatőr szinten mi legyen? Ahol örülnek, ha van asszisztens? A foci lényege, hogy mindenhol ugyanolyan.

"3. csak a csapatkapitány beszélhessen, reklamálhasson a játékvezetőnél. A többinek legyen kuss, mert kezelhetetlen helyzetek vannak sokszor"

senki sem reklamálhat, a csk sem, ez már alapból tilos, így felesleges lenne bevezetni. És mi van, ha a játékos kérdezni akar, hogy mennyi van még? Vagy le akar menni a pályáról? Azt se lehessen neki? Vagy kerítse elő a világ másik feléről a kapitányt?

2023. szept. 12. 16:14
 14/19 anonim ***** válasza:
20%
Sárga lap jelentsen 15 perces kiállítást, színészkedésért, reklamálásért azonnali piros lap meg 10 meccses eltiltás.
2023. szept. 14. 03:31
 15/19 NTBS ***** válasza:
0%
Lesszabály eltörlése.
2023. szept. 14. 16:20
 16/19 anonim ***** válasza:

A lesszabályt mi értelme lenne eltörölni?

Aki a 16-oson kívül is adna tizenegyest, belegondolt abba, hogy sokszor mennyire szubjektív az, hogy egyértelmű gólhelyzet volt -e a szituáció? Óriási balhék lennének.

Nekem az tetszene, ha a bajnokságok után rájátszás következne hasonlóan az amerikai sportokhoz és az első négy vagy hat helyezett playoff meccseken döntené el, hogy ki a bajnok. Hatalmas izgalmak lennének, jól fel lehetne hypolni a bajnoki döntőt és csomó plusz bevétel is lenne a ligának.

2023. szept. 14. 22:58
 17/19 anonim ***** válasza:

#16 a szabály szerint a 16-oson kívül gólhelyzetben levő játékos elleni szabálytalanság esetén az ítélet szabadrúgás és piros lap.

Ehelyett lenne 11-es. Ha szubjektíven kiállíthat valakit a bíró, akkor ugyanilyen szubjektíven 11-est is ítélhet.

2023. szept. 15. 11:06
 18/19 anonim ***** válasza:
Értelek, csak szerintem nem lenne jó, ha súlyosabb lenne a büntetés, mert így még nagyobb felelőssége lenne a bírónak és komolyabb döntés múlna szubjektív ítéleteken.
2023. szept. 15. 11:13