Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy is van ez a szabály a...

Hogy is van ez a szabály a röplabdában?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten röplabdázok, azt hittem, hogy a szabályokkal nagyjából tisztában vagyok.

Miért kérdezi mindenki, hogy milyen pozícióban játszok, ha egyszer forgás van, tehát folyamatosan pozíciót váltunk?

Hogy is néz ez ki a profi röplabdázók szintjén, ott akkor nincs ilyen szabály, hanem mindenki marad egy pozícióban? Ez furcsa, kérem magyarázza el nekem valaki :)

A libero forgását érintő szabályok annyira nem érdekelnek most részletesen, inkább a többi játékosra gondolok.



2023. szept. 29. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Az adogatóé, vagyis a liberoé az egyedüli fix pozíció a legjobb tudomásom szerint.
2023. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pozíciók: center, Átló, szélső ütő, nyitás fogadó ütő, libero, feladó. Ezen kívül vannak első sorosok és hátsó sorosok.


Ha te pl feladó vagy akkor nyilván leszel első illetve hátsó soros is. (tehát 1-es 6-os hely között mindenhol leszel) de attól te még feladó maradsz.


Remélem sikerült érthetően leírni.

2023. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pozíció alatt szerintem posztra gondolnak:) vagyis, hogy center, 2-es 4-es ütő, liberó, feladó, átló vagy e. Utolsó, nyitás fogadó ütő? Olyanról még nem igazán hallottam, hogy így neveznének valakit.
2023. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es, nem értem. Tegyük fel, hogy feladó vagyok. De csak addig vagyok feladó, amíg abban a pozícióban vagyok. Ha forgás közben átkerülök pl szélső ütő pozícióban, akkor miért vagyok még mindig feladó? Vagy ha megyek tovább és átkerülök hátra fogadónak, akkor miért vagyok még mindig feladó?

Miért vagyok akkor én jobban feladó, mint igazából bármelyik más, hiszen az összes pozíciót sorban végigjárom?

2023. szept. 30. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. A röplabdában sok féle játékrendszer van. Valószínű, ahogy te leírtad ti csináltok "mindent". Szóval aki éppen 3-mason van az ad fel. De pl. 2 feladós játékrendszerben már csak 2 feladónk van az egész játék során, akik forgással cserélgetik egymást. Van ám 2 feladós centeres játékrendszer is, illetve a legjobb, legprofibb egy feladós is. Nézz meg egy komolyabb meccset, NB1 szintűt és fogod látni, hogy ők ám nem úgy röplabdáznak mint ti.
2023. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval igen, a profiknál mindenki marad a megadott pozíciójában (én ezt inkább posztnak hívnám, szerintem ezért kavarhat be neked) csak minden forgásnál máshogy fognak felállni, hogy ne legyen álláshiba, de attól független mindenki visszatér a megadott jàték helyzetébe.
2023. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, megcsinálják a forgást, viszont, amint elindul a labda, mindenki "visszafut" a saját posztjába - mert az a poszt, amiben legjobban tud teljesíteni? Viszont így is úgyis például az egyébként feladó posztban játszó személy is szerválni kényszerül a forgás miatt, nem?

Meg ha jól tudom van egy olyan szabály, hogy aki hátsó sorban van, az nem támadhat közvetlen hálónál, tehát ha a szélső ütő játékos éppen hátsó sorban van, akkor az szabályos, hogy előremegy a hálóhoz és ott támad?


Köszönöm egyébként a magyarázatokat mindenkinek :)

2023. okt. 1. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:

3-mas,4-es vagyok

Első kérdésedre a válasz persze, szervál mindenki, a liberó kivételével, de mondtad hogy őt ne részletezzem. Nézz meg egy profi meccs egy szettjét, érteni fogod miről beszélek.


2. kérdésre a válasz, az is szabályos, hálószint felett nem védekezhet ha hátsó soros, vagyis nem blokkolhat.

2023. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!