Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A Chelsea volt az európai...

A Chelsea volt az európai focis első koporsószöge ?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvet ami a fociról szól. A szerző azt írja a Chelsea felvásárlása 2003-ban elindított egy olyan dolgot ami után már nem volt megállás. A kis és közép csapatok feltőkésítése amikor az eddig olyan neve nincs csapatok mint a PSG, Chelsea, Manchester City hirtelen egyeduralkodók lettek vagy legalábbis felzárkóztak az elithez. Ezzel pedig elkezdődött az európai foci olcsó pénzé tétele.
2023. nov. 6. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem, már a 90- es években elkezdődött, amikor megengedték, hogy még több külföldi játékos legyen egy csapatban.

Nekik volt legalább egy kis múltjuk, de ez csak rátett egy lapáttal a már akkor romlani kezdő focival. Aztán jött ugye a City, Oroszország, PSG, Kína, a mostani VB, Szaúd-Arábia, az új BL rendszer, a 2034- es VB. Én tegnapelőttig követtem a focit, de az, hogy egy támadás alatt kint volt a labda, lökés is volt meg les és mégis megadták a gólt, az nekem kiverte a biztosítékot, szarok a focira, ez már nem nevezhető annak. Inkább fifázok, ott legalább nem annyira balfaszok a bírók

2023. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy a Chelsea esete egy mérföldkő volt, de a profi, pénzalapú foci már az 1880-as években kialakult, innentől kezdve pedig csak idő kérdése volt, hogy eljussunk a jelenlegi állapotokig.
2023. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Premier League létrehozása teremtette meg a kereteket, a Chelsea olajos klubbá változtatása csak következmény volt, amolyan első sikeres kisérlet arra hogy mi történik ha egy kőgazdag milliárdos félretéve az üzleti számításokat nem sajnál ekkora pénzeket pumpálni a fociklubjába.

Az irdatlan nagy pénzkiadásokat még a Chelsea előtt elkezdte a Real, de nekik marketingterveik is voltak hozzá és a gép azt dobta hogy megéri a példátlan pénzfosás.

2023. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!