Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Sokan miért vannak kiakadva...

Hokedli pörkölttel kérdése:

Sokan miért vannak kiakadva azon hogy egy külföldi nem tudja rendesen kimondani egy magyar nevét?

Figyelt kérdés

nov. 25. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kiakadni. Énse tudom kimomdani, pl egy horvát játékos nevét. A probléma, amikor rajongónak állítja be magát. A csapatom játékosait megtudom nevezni, főleg ha egy kulcsjátékosról van szó. A rosszabb, amikor nem is a csapat, hanem a játékos rajongójának mondja magát, de még a nevét se tudja kiejteni.
nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki van "kiakadva"?
nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elég sokan láttam forumokon is meg facebookon is szidják guardiolat összevissza mert nem tudta rendesen kimondani szoboszlai nevét
nov. 25. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja hogy a Szobó-követő Pool divatok, akik még az élőfába is belekötnek bármi miatt :))
nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A magyar nagyátlag igenis kiakad, és rossz néven veszi, ha egy külföldni nem helyesen beszél. Én ezt annak tudom be, hogy nem vagyunk a külföldi túristákhoz szokva. Például egy angol anyanyelvü hozzá van szokva, hogy a világ minden táján többé-kevésbé beszélik az anyanyelvét, és nem idegen számára ha furcsa dielektusokat hall. Ellenben melyik külföldi akar megtanulni pont magyarul? Hát elég kevesen...
jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: „A magyar nagyátlag igenis kiakad, és rossz néven veszi, ha egy külföldni nem helyesen beszél...”


Ezek szerint én még nem találkoztam "a magyar nagyátlaggal" :)))

jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
16 éve nekem a sajét anyám rossz néven vette, hogy az akkori skót barátnőm letegezte. Szerencsétlen akkor járt először az országban, és kb 20 szót ismert összesen, anyám meg elvárta, hogy "illedelmesen" beszéljen.
jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!