Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyire uralkodott el a...

Mennyire uralkodott el a dopping a labdarúgásban ? És mióta ? Ergo brutális fizetések ?

Figyelt kérdés

Amit én tudok az-az , hogy már Maradona korában és az előtt is bőséggel használtak különféle illegális teljesítmény nővelő szereket . Egy ismerősöm aki Németországban focizott ő azt mondta , hogy nekik meccsek előtt adtak 2-3 szem tablettát és azt kávéval kellett bevenni . Ennek hatására kevésbé éreztek fáradékonyságot , viszont a meccs után pár óráig szinte alig tudtak beszélni , sokkal lassabban reagáltak egy-egy adott kérdésre .

Régen nagyon szerettem nézni a labdarúgást , viszont már lassan 3 éve egyszer sem vettem elő foci labdát még egy meccset sem néztem meg . Úgy érzem mintha ez a sport márcsak a dopping szerről és a tömérdek mennyiségű pénzről szólna . Egy focista megkeres heti szinten 200-300 ezer euró nettó fizut , és ez csak egy ember a körülbelül 20 főből álló csapatból . A játékosok nagy része véleményem szerint már nem a sport szeretette miatt játszik hanem inkább a pénzért . Nem sajnálom senkitől nehogy félre értés történjen de szerintem elég lenne nekik a fizetésük 30%-a is és még így is luxusban élnének . Jelenleg egyedül megkeres annyit , hogy a fia és az unokája sem kell , hogy dolgozzon a jövőben . Nekem ez nagyon bántja a szememet főleg amiatt , hogy a világ legtöbb táján brutálisan nagy a szegénység , míg valahol egy ember annyit keres 1 év alatt ami elég lesz a családjának teljes hatra levő életükben .

Ti mit gondoltok erről ?

Én volnék túlságosan elfogult ?


febr. 10. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Minden sportban ott vannak a doppingszerek versenyszinten.


Kétlem, hogy a fociban ne használnának a játékosok ilyeneket, mármint nem mindenki, de páran tuti használnak valamit.


A pénz meg.. Hát ez van. Mindig is irreálisan sok volt a fociban fizetés, de nem csak ebben a sportban. Mindegyik sportban irreálisak a fizetések versenyszinten, de a fociban tényleg brutál árak vannak. Nem tudsz mit kezdeni ezzel. Nézd meg a magyar labdarúgást, a csapatok 80%-a nevetséges kategória, mégis halomra keresik magukat. Össze szedném a gyerekkori haverokat, akikkel fociztam anno, mi is tudnánk olyan szintet hozni, mint egy Kisvárda, mégsem vagyunk milliomosak. :D

febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha érdemben megválaszolnám a kérdést elvinne a meseautó.

Mondjuk úgy használnak cuccot a focisták is.

febr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy Orbánék adómentessé tették a focisták fizetését, így még sokkal többet kapnak a semmiért. A sok hülye jobbágy meg nézheti őket ahogy szerencsétlenkedve kergetik a labdát, aztán másnap dolgozhatnak tovább éhbérért és adózhatnak orrvérzésig.
febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!