Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ping pongban ha lecsapáskor...

Ping pongban ha lecsapáskor arcon csap a labda azért járhat piros lapos kiállítás? Illetve milyen szabálytalanságok vannak még ebben a sportban? Nem igazán találtam részletes leírást

Figyelt kérdés

ápr. 5. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, miért járna?

Egyébként innen letöltheted a MOATSZ 2024-es Szabálykönyvét is:

[link]

ápr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy olyan mint a kézilabdában ha fejbe dobod az ellenfelet labdával akkor kiállítás jár. Szituáció a következö volt, meccs közben lecsapta a labdát és a szemem alatt találta el hiába fordultam el. Viszont máshova is csaphatta volna. Olyan szándékosnak tűnt. Viszont hiába mondtam, hogy szerintem ez így szabálytalan. Azért gondoltam,hátha van rá ilyesmi szabályzat.
ápr. 12. 07:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Kézilabdában te irányítod a labdát, bármilyen irányba és hatalmas erővel dobhatod. Ha az ellenfél fejét célzod meg, nagyon komoly, akár életveszélyes sérülést is okozhatsz, ezért jogosan tiltja a szabály.

A pingponglabda tömege sokkal kisebb, nem közvetlenül, hanem az ütőn keresztül irányítod a labdát, és a labdának az ellenfél térfelén kell pattannia még lecsapás esetén is, különben érvénytelen az ütés. Nincs olyan, hogy "máshova is csaphatta volna". Ha véletlenül eltalálod vele az ellenfelet, nem tud életveszélyes sérülést okozni. Fájdalmat igen, de az is elég ritka.

Ha már asztalitenisz, nézd meg ezt a gyönyörű, meglepő ütést:

[link]

ápr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát az asztal egy sarkában álltam. A másik tér teljesen üres volt. Egy ugyanilyen felütött labdát csapott le, amit szerény véleményem szerint máshova is üthetett volna. A szemem alatt talált el a labda. Igaz nem lilult be csak piros foltot hagyott a keményebb labda. De értem nincs ilyen szabály. Csak kíváncsi voltam 😁
ápr. 14. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól tartok, tévedésben vagy. Az ellenfelednek teljes szabadsága van abban, hogy a te térfeled bármelyik részére üsse a labdát. Lecsapástól függetlenül. Enyhén szólva furcsa is lenne, ha oda ütné, ahol neked bármilyen okból "megfelelő". (Sőt, még a "csusza" is szabályos.)
ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem is arra gondoltam, hogy megvan szabva, hogy merre üsse. Csak egy felpörgő egyszerű labdát azért egy képzett asztaliteniszező tud irányítani. A szándék volt a fontos jelenleg. Persze tudom ha a hálótartóról bepattan az is ér. Nem az apró kivételes dolgok volt a kérdés jelenleg...
ápr. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!