Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi számít lépésnek kosárlabdáb...

Mi számít lépésnek kosárlabdában? 17/f

Figyelt kérdés

Én jártam elég sokat kosarazni, csapatba is, és sosem fújtak nekem lépést, olyanokért, amikért most lebasz a tesitanárom. Nagyon elvan tévedve a kosárlabda oktatással.

Az volt a feladat, hogy dobd ki a labdát magad elé... állj meg jobb-bal lábra és sarkazz. És lebaszott, hogy rossz lábbal sarkaztam és az lépés. Hogy lehet egy sima megállás utána lépés hiba ha csak sarkazok? egy sima megállás után oda lép bármelyik lábammal 1-et ahova akarok.

A másik meg a tempó dobás. Én vagyok a példaember és mondja, hogy mutassam be. feladat: labdát magad elé dobod megállsz és tempót dobsz. mondom egyszerű... megcsináltam és be is ment... hiba nem volt benne... szerintem:D de ő belekötött, hogy mért bal-jobb lábra állok meg. Mondta hogy jobb-bal lábra álljak meg. Mondtam, hogy az úgy nekem nem jó, mert ugye jobb kezes vagyok.. erre az volt a válasz, hogy akkor sarkazzak. Akkor én megálltam úgy, hogy a bal lábam volt elől és akkor elé léptem a jobb lábammal... erre azt mondja, hogy az lépéshiba és, hogy az elöl lévő lábammal lépjek vissza. Hát aki ezt elképzeli az belátja, hogy ez egy nagyon hülye módszer. Nem értem mért nem lehet mindenféle táncolás nélkül dobni simán egy tempót. Azt mondta ha úgy állok meg, hogy a jobb lábam van elől akkor egyest kapok. Ez mégis milyen oktatás?


2011. jan. 16. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

sarkazásnál ha úgy állsz meg, hogy előbb a jobb, majd a bal lábad ér le, akkor úgy kell sarkaznod, hogy a bal lábad marad a helyén, a jobbal lépegethetsz.

temponak meg pont az a lényege hogy "beleugorj" a dobásba, vagyis onnan felugrasz, és dobsz.

2011. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de nem labdavezetés után állok meg, hanem csak elkapom a labdát és beleállok.

A tempónál meg nem tudom mit csináljak, hogy rájöjjön, hogy tök fölösleges az a táncolás előtte.

2011. jan. 16. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

"If both feet are off the floor and the player lands on one foot, then that foot becomes the pivot foot."

Amelyik lábad először leteszed, annak kell lent maradnia.

2011. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

húú köszönöm... elnézést... ezt benéztem.

De a másikra ud valaki magyarázatot adni?

2011. jan. 16. 20:53
 5/8 anonim válasza:

a sarkazásnál azzal a lábaddal kell sarkazni amelyiket utoljára teszed le.!tempóba meg belekell ugrani.

Egy kosaras csaj

2011. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a tempo dobás az ugynevezett stop shut de te valami lepegetesrol beszelsz....ha ijen vann akkor az ziccer dobas es attol fugg hogy mejik oldalrol dobod jobb pl jobb bal jobb felemel.amugy ha igy van akkpor a tabárod nm szeret teged es csak szivat
2011. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KoviAti ***** válasza:

van együtemű meg kétütemű megállás...

együtemű: mindét lábadat egyszerre teszed le-> itt azzal a lábaddal sarkazol amelyikkel teccik

együtemű: itt ugy teszed le a lábad hogy jobb-bal vagy bal-jobb (természetesen a két láb érkezése közt fáziskésés van) -> azzal sarkazol amilyik lábadat később raktad le... DE EZ A FELADAT TIPUSÁTÓL IS FÜGG NAH MEG ATTOL HOGY A VÈDŐ HOGYAN HELYEZKEDIK... remélem segítettem 14/F

2011. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KoviAti ***** válasza:
jah boccs a második az kétütemű boccs :$
2011. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!