Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi a különbség a rugby és az...

Mi a különbség a rugby és az amerikai foci között? Melyik számít keményebb sportnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 20:24
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én már 4 éve rugbyzek. A különbség az, hogy az amerikai fociba van védőfelszerelés (sisak, vállvédő, könyök védő stb..) A rugby-be semmi védő nincs a fogvédőn kívül, így ez "keményebbnek" számít, pl. az ütközéseknél, vagy tolongásnál érzed a váll keménységét. A szabályok hasonlóak, a tojás alakú labda meg szinte ugyan az remélem tudtam segíteni "Hajrá KARC" [link]
2011. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így a ruházatot azt sejtettem, csak azt nem tudtam, h szabályzatban eltér-e.:)
2011. márc. 8. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Az amerikai fociban többet áll a játék (sípszóra), amikor viszont megy, az sokkal gyorsabb, mint a rögbiben, ahol viszonylag ritkán áll meg a játék. Szóval az amcsi fociban több a sprint, sőt, szinte csak az van, a rögbiben meg pont a tolongások miatt sokat állnak, sétálnak a játékosok. Nagy különbség, hogy a fociban támadásonként lehet egyszer előre passzolni.


Az, hogy melyik keményebb, véleményes. Mert pont a védőfelszerelés megléte segíti elő az igen kemény ütközéseket.

2011. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első kommentelő elég elfogult.

Mindkettő kemény sport. Hogy melyik a keményebb azt embere válogatja. Igaz hogy rögbiben nincs védőfelszerelés, de ezáltal az ütközések sem olyan mértékűek, mint amerikai fociban.

Keménységben nem tennék különbséget a kettő között. Én az amfocit választottam, számomra az vonzóbb sport.

A két sportág között nagy különbségek vannak. A labda sem ugyanolyan.

Itt a foci járékszabálya: [link]

2011. szept. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!