Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha nem vagyok olyan tehetséges...

Ha nem vagyok olyan tehetséges akkor hogyan tehetem magam azzá a fociban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem mondhatom magam egy született focistának de jól cselezem

aránylag pontosan és erősen lövök és jól passzolok.DE NEM

VAGYOK TÚL GYORS ÉS TECHNIKÁS!A lomhaság az a súlyfeleslegemtől van.Szerintetek ha lefogynék gyorsabb lennék? És technikailag fejlődhetnék ha megtanulnék dekázni?

Ezt szerettem volna megkérdezni tőletek.

Várom s válaszokat.

Üdv:Martin


2011. márc. 13. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Zenész vagyok, nekünk mindig azt tanították, hogy 1% tehetség, és 99% szorgalom kell ahhoz, hogy igazán jók legyünk. Szerintem ez a sportra is igaz. Vesd bele magad a gyakorlásba, a súlyfelesleged is le fog menni általa, és sokkalta ügyesebb leszel.

Hajrá! :)

2011. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt fogom tenni.

2011. márc. 13. 09:56
 3/11 anonim válasza:
minden kérdésre megadtad a választ is.
2011. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
dekázással fogod érezni a labdát ezáltal labdabiztos leszel ezáltalá pedig technikás.. innentől pár lépés..
2011. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 14. 08:50
 6/11 Tyler913 ***** válasza:

Ha jol cselezel,pontosan losz es jol passzolsz,akkor lenyegeben technikas vagy,baze:)

Ehhez meg rakd hozza a jo labdakezelest,es shukar leszel:)


De ami a legfontosabb:ERONLET

Ismertem olyan sracot,aki hiaba volt nagyon technikas,o is tulsulyos volt,es 10 perc utan mar a seggen vette a levegot.Ha pedig fizikailag kifaradsz,pszichikailag is kifaradsz,es mar nem veszed eszre a tarsakat,nem jonnek be a cselek,pontatlanna valnak a lovesek.

Az elso dolog tehat az eronlet fejlesztese kell legyen.

En azt javaslom,dietaval add le a sulyfelesleget,mielott futni kezdenel.

Ha megvan,kezdj el kocogni,egyre tobbszor es tobbet.

De ez meg csak az alapozas.Az igazi sz.pas csak ezutan jon:)

Ha megvan az alapveto eronlet,johet a meccseronlet es gyorsasag fejlesztese.Ha megfigyelted mar draga fiainkat pl. egy valogatott meccsen pl. Hollandia ellen (tavaly 6-1),latszik,hogy a magyar fiatalokat ott rontjak el,hogy hosszutavfutonak nevelik oket,es nem a meccsszituaciokra keszitik fel.Ugyanis meccsen nem eleg,hogy lekocogsz 10 km-t,rovidtavon (10m-en belul) kell nagyon gyorsnak lenned,jol birnod a ritmusvaltasokat.

Ez az,amit jol be kell gyakorolnod,ha jo jatekos akarsz lenni.Tehat sok szlalom,gyilkosozas,rovid sprintek (5,10,20 m) labda nelkul es labdaval is.

Torekedj arra,hogy ugy tudj minel gyorsabban labdat vezetni,hogy a labda szinte ragadjon a labadhoz,sose menjen 30 centinel messzebb.

Ha pedig elkezdesz konditeremben is edzeni labra (nehez guggolasok,combhajlito,vadligyakorlatok),akkor az a gyorsasagodat is ugrasszeruen fejleszti majd.

Remelem,segitettem-bocsi,hogy hosszu volt.

2011. márc. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem csak Ronaldinhok kellenek ám a pályára.

Kellenek védők, védekező középpályások,középső középpályás. És ők nem a legtechnikásabbak.

2011. márc. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól,hogy valaki jól cselez még nem lehet jó focista.Az a lényeg,hogy a foci-t ne azért csináld,mert azt mondták,hogy csináld vagy,mert a pénz miatt.Hanem azért,mert szereted.Foci mellet menj el úszni kocogni rendszeresen minden nap.Akarat kell hozzá.Hidd el.A mai fiatal focisták 90% már messinek érzi magát ha le megy egy edzésre.Mindig legyen előtted egy apró cél amit el kel érned és mindig küzdj érte.


Egyébként sok sok deka.Meg mondjuk ha mész haza fele akkor vigyél magaddal egy labdát és az úton mindig a lábaddal vezesd magad előtt közben próbálj cselezgetni stb... A lábad megszokja a labdát és együtt fogsz vele élni.

2011. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat.. :D
2012. júl. 15. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mindenhol azt látom, hogy nem tehetség kell, hanem szorgalom, gyakorlás, fanatizmus.


Puskás Ferenc tehetséges volt? Majdnem mellékes. Gyerekként napi 10 órát is focizgattak, 4 éves kora óta nyomta...fanatikus volt.

Ha jó akarsz lenni, csináld, gyakorolj, legyél fanatikus, tájékozott a témában. Itt fenn le is írták neked, hogyan. :)

2012. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!