Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Les szabály? Valaki el tudja...

Les szabály? Valaki el tudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kb. 1 éve kezdtem focit nézni, az az egyetlen dolog amit még nem sikerült megérteni. Légyszi értelmes válaszokat.


11/L


2011. márc. 19. 10:40
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudnod kell, hogy ez a foci legvitatottabb és legérthetetlenebb szabálya.

Egyszer valaki ezt így magyarázta (hogy a lányok is értsék...):

Képzelj el egy boltot, ahova csak úgy juthatsz be, ha van nálad pénztárca. Ennek ellenőrzésére van a bolt előtt valaki, és ha olyan akar bejutni, akinél nincs pénztárca, azt feltartóztatja. Az is jó, ha - mielőtt az ellenőrhöz érsz - dob neked egyet. Az viszont már nem, ha az után dobja oda neked, miután keresztülverekedted magad az ellenőrökön. Tehát az odadobás pillanatában a "vásárlónak" az ellenőrök előtt kell még, hogy legyen.

Szóval, a csatár megpróbál gólt rúgni, amihez feltétlen szüksége van egy labdára. Ennek a labdának vagy nála kell legyen, amikor az utolsó védekezőt elhagyja, de az is jó, ha valaki akkor már odarúgta neki a labdát. Tehát az a kérdés, hogy az odarúgás pillanatában a csatár az utolsó ember előtt vagy után van. Ha utána, akkor les.

2011. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm asszem sikerült megértenem:)

2011. márc. 19. 11:14
 3/9 bix ***** válasza:
kivéve ha "passzív" lesen van azaz a labda elrúgásának pillanatában az utolsó védő mögött helyezkedik el, de a labda nem az irányába mozog és nem avatkozik bele a játékba a támadás folyamán. ha beleér, vagy egyértelműen neki passzolták akkor les, ha a támadás folyamán hozzá kerül a labda úgy, hogy nem jött vissza lesről akkor is. ha az utolsó védő mögé mozog közben és utána avatkozik játékba akkor mehet tovább:)
2011. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igazából a kapus is beletartozik a lesszabályba. szóval ha az utolsó védekező mezőnyjátékos hátrébb van, mint a kapus(pl. szabadrúgásnál) és a kapus előtt van a támadó játékos a passz pillanatában, akkor az is les.
2011. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazábol sztem ez a legyegyszerűbb. röviden tömören anny az egész ha a játékba avatkozó támadó játékos bármely testrésze előrébb van mint a védőjátékosé akkor les! Ha nem akkor nem:D ennyi az egész nem tudom sokan mit nem értenek rajta:D vannak persze még "mellék" szabályok, vagyis ellenféltől kapott labda esetén nincs les, (= ha a védő rugja oda neked de előrébb vagy akk nem les) Ill. az előbb említett passzív les, mikor nem avatkozik játékba a támadó és így nem húzza vele az időt h szabadrúgás legyen.
2011. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó én ezt úgy tudom hogyha a támadójátékos a kapus mögött kapja a labdát akkor nem les
2011. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Annyit pontosítanék, hogy nem az utolsó védőjátékos a lényeg, hanem az, hogy legalább két játékos az ellenfél csapatából közelebb legyen az alapvonalhoz, mint a támadó! Egyik a kettőből ugyebár legtöbbször a kapus, de pl szögleteknél előfordulhat, hogy a kapus kint kolbászol valahol, a védő pedig a kapufánál áll, ekkor is lehet les!

Ami még fontos szerintem, hogy hátrafelé történő passznál sincs les, illetve akkor sem, ha a passz előre megy, de a labdát kapó játékos a labda elrúgásának pillanatában a labda mögött van!

2011. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cselszkinek itélik a labdát meg a spanyoloknak mindíg
2011. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek utólag is!


Utolsó: LÁÁÁJK

2011. máj. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!