Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan fogjak neki (komolyabba...

Hogyan fogjak neki (komolyabban) focizni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Szeretnék megtanulni focizni. A célom inkább az, hogy bejussak az osztály focicsapatába. Az én osztályom fociba a legjobb, tornarákon "én játszom a hátvédet". Szabályok stimmelnek, csak a lábmozgást és a cseleket kellene ITTHON tanulni, gyakorolni. (Nincs akivel, sajnos ahol lakok egy haver sincs). A futásom rendben van, 50 méter 6.7 MP alatt ment, ha a tizedekre jól emlékszem. Hosszútávon is jól tudok futni, naponta szoktam. Megkérlek segítsetek, nagyon rástartoltam a focira :D Azt hiszem, itt az ideje hogy nekifogjak. :)
2011. máj. 20. 17:05
 1/6 anonim válasza:

eloszor is megkell tanulni futni a labdaval.

masodszor fejleszd a labdaerzeked dekazgas, rugdost a labdat a falba.

harmadszor tanulj meg rugni ha eroset es pontosat akarsz akk torokkal pukkaszd meg ha pedig beadni vagy helyezni akk belsovel.

utana tanulgathatsz cselezni a youtubon van egy jo video ird be hogy : nagy emberek nagy cselei

ami cselek fontosak egy meccsen vagy akar kint a haverokklal ha jatszol ezek azok. bicikli, nike cselek stb... jo tanulast :)

2011. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi^^ dekázás = rugdosod a labdát a levegőbe kis magasságba anélkül h elessen? :D
2011. máj. 21. 09:26
 3/6 anonim válasza:

leginkább a labdakezelést,technikát kell megatnulnod,utána a többi már könnyebb lesz,de ezt mondjuk elég nehéz mert ez inkább adottság

-gyakorold a gyors labdavezetést,irányváltásokat, ettől majd sokkal ügyesebb leszel labdával, és könnyebben tudsy majd lőni, cselezni

(személyes tapasztalat: hatalmas előny a kétlábasság, főleg mikor az ellenfelek nemtudják h ballal is ki tudom lőni a ficakot :DD )

2011. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ty-ty!
2011. máj. 21. 12:05
 5/6 oti2000 válasza:
nekem sincsenek barátaim itt ahol lakok, tehát csak egyedül edzhetek. de ez sem baj. mikor kimegyek, álltalában egy rövidujjú blúz és egy hosszú, vagy rövid nadrág van rajtam, mert így könnyebb a mozgás. ez nagyon fontos, ahhoz, hogy gyorsan szaladj, és erősen rugj. először bemelegítek. futok pár kört az udvaron, dekázok,( az elején én is csak 5-6-ot tudtam csinálni, de már megy a 30 is, mert sokat gyakoroltam.) és hasonló gyakorlatok. utána készitek egy kaput, és abba próbálom berugni. a kapum nem olyan mint az igazi, hanem egy fal, tehát ha bemegy, akkor visszapattan, és ilyenkor úgy teszek, mintha a kapus kiütötte volna a labdát, és addig rugom amig ki nem fáradok (nagyon). azt is szoktam gyakorolni, hogy a falnak rugom a labdát, onnan előre pattan, és akkor futok, hogy elérjem és rárugjam. ez olyan mint a valóságban a passz. és még 1 dolog. a falnak szoktam rugni magasabban, hogy nekem is magasan pattanjon vissza, és utána megpróbálom levenni. ezzel a magasan jövő labdák leszedését gyakorolom. remélem, segíthettem :)
2013. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves kérdésíró!

A dekázás az az,hogy rugdosod a labdát a levegőbe kis magasságba anélkül hogy leessen!

2014. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!