Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tenisz, mik azok a számok...

Tenisz, mik azok a számok fent? Hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

multkor néztem a Sarapova vs Kvitovát


Sarapova: 0 4 0 4

Kvitova: 1 5 40 majd beütötte a Kvitova és lett 6


és vége is volt de van mikor olyanok vannak hogy 6,3 6,4 6,2 de most hogy kell értelmezni mikor van vége? meg szokták mondani Game(játék) valaki elmagyarázná? előre köszönöm!


2011. júl. 3. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor a tv-ben a táblát mutatják az eredményekkel, ne vízszintbe nézd, hanem függőlegesben.

És a számolás menetét a wiki-ről meg tudod nézni.

2011. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ahha függölegesen néztem csak itt két játszmát vagy mi csináltak van mikor 3 van mikor 2 lehet azért mert ha már 2-0 akkor már nem kell lejátszani a harmadikat? csak ha 1-1 gondolok itt hogy csak 6,3 és 6,4 volt a Kvitovának
2011. júl. 3. 11:43
 4/6 anonim válasza:

A nőknél 2 szettet, a férfiaknál pedig 3-mat kell megnyerni(csak grand slam tornákon).Egy szett végződhet 6-1,6-2,6-3,6-4,7-5,7-6 ra. A lényeg, hogy legalább 2 játék különbség legyen, és max 7-ig mehetnek el.

A Kvitova Sharapova meccsen a 6-3 6-4 az 2 szett csak, mert mind a kettőt Kvitova nyerte.

Előszöris a labdamenetek számozása nem úgy van hogy 1,2,3 azok a gamek.


Elkezdenek játszani, és ha az első labdamenetet mondjuk megnyeri Kvitova akkor lesz neki 15-0.Utána mégegyet megnyer lesz 30-0, majd ha a harmadik labdamenetet is megnyeri 40-0, és végül a negyedik labdamenet megnyerésével lesz meg neki az első game, így lesz 1-0.

Nehéz ezt elmagyarázni. Szerintem csak úgy fogod rendesen megérteni, ha megnézel egy vagy több meccset végig.

2011. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jah és kihagytam, hogy egy szett végződhet 6-0ra is.

Nagyon nagyon összetett a pontozási rendszere ennek a sportnak.Ráadásul nehezíti a dolgokat az, hogy Grand Slam, ott pl az utolsó szettben nincs tie break, így ott a végeredmény lehet akár 70-68 is. Itt addig játszanak amíg 2 game különbség lesz köztük. No mindegy ez nagyon hosszú. Ajánlom neked, hogy nézd meg a mai Djokovic-Nadal döntőt:)

2011. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi am mikor kezdődik?
2011. júl. 3. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!