Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Röplabdázásról írnátok valamit...

Röplabdázásról írnátok valamit? Hogy is kell játszani?

Figyelt kérdés

Tesinek röplabdát vettem fel az egyetemen..viszont már annyira kijöttem a gyakorlatból, mert kábé 14 éves koromban játszottam utoljára..

Írnátok pár instrukciót, mire kell figyelni, szabályokról?

Köszönöm:)

21L


2011. szept. 2. 13:04
 1/3 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 2. 13:34
 2/3 anonim válasza:

lehet hogy már késő :D van a vonal ha látod hogy ki fog érni a labda akkor azt mondod h Out vagy Hagyd. ha te akarsz beleütni :Hagyd.

Forgás akkor van ha a másik csapat szerez pontot/pontokat aztán ti.

ha négyes a felállás mindig a leghátsó nyit.

az első nem fogadhat nyitást, csak a két oldalsó és a hátsó. Mindenki a maga területét védi elsősorban (a két oldalsó előre és oldalra inkább, a hátsó oldalra és néha előre, az első csak feljátszásnál mentheti meg a labdát vagy sáncolhat)

célszerű a labdát feljátszani mielőtt átütjük az ellenfélnek. egy ember közvetlen egymás után csak egyszer érhet bele a labdába. a csapaton belül csak 3x lehet beleérni a labdába átütés előtt (legáltalánosabb formája: fogadja-feljátssza-lecsapja)

nyitni a te korosztályodban már csak felsővel lehet és vonalon kívül.

nyitást fogadni célszerű alsóval ha nem akarod kitörni az ujjad. lecsapni hasonlóan kell mint felsővel nyitni (a háló tetejéhez nem lehet hozzáérni) sáncolni akkor kell h az ellenfél át akarja ütni a labdát. (látod hogy üti-> ha elöl vagy odafutsz felugrasz és kosár érintéssel próbálod visszalökni a labdát.)

A labda csak akkor van kint ha a pályán (vonalon) kívül esik le. a vonal még a pályához tartozik.

értelem szerűen ha pályán belül leesik a labda vagy, ha beleérsz a labdába és out nekik pont.

nyitásnál pályán kívül kell nyitni a vonalra rálépni nem szabad, ha mégis az nekik pont.


Versenyeken általában annak a csapatnak a két oldalsó és az első tagja odaáll a hálóhoz és felemeli a kezét.


versenyek előtt mindig bemelegíthettek: futtok, gimnasztikáztok, nyittok.

a többi szokást meg el kell sajátítani, minden csapat máshogy csinálja :)

2011. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előző válaszoló szerintem jól írja.

Én harmadikos koromban jártam egy suliba röplabdázni, aztán onnan kiiratkoztam, és most is elvileg járok a mostani sulimban, de jár egy olyan oszitársam is, aki undok velem meg nem kedvel engem szal az ő társaságában... de ha nem lenne, csudajó lehetne röplabdázni!

Nagyon cool sport!! :))) És igen, figyeld mindig a labdát, és a testtartás :)

2012. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!