Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Honnan "ered" a Fradi-Újpest...

Honnan "ered" a Fradi-Újpest gyűlölet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
onnan h a fradi a magyarok csapata míg az újpest a zsidóké.
2011. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Azt gondolom, az előző válasz hibás, hisz a Fradi régebben ÉDOSZ volt, míg az UTÉ-nak is volt másik neve, de nem tudom, hirtelen, mi. Ugyanakkor az tudandó, a Honvéd volt a katonaság, a Vörös Meteor a zsidók csapata (MTK) az újpest a rendőröké. Ugyan ekkor még nem éltem, de úgy emlékszem, ezt olvastam.

Érdekes kérdés, honnan ered. Én is gondolkodtam már azon, hogy kikutatom. Szerintem a mostani nagyapákat kellene megkérdezni, hiszen talán ők még láttak békés FTC-UTE meccset.

Nekem most még csak tippem van:

- lehet, hogy az időszakos állandó rivalizálástól, hogy mind a kettőnek jó csapata volt, és folyamatosan harcoltak egymással és a rsz-váltásnál amikor mindenki lelkileg depi lett, akkor szakadt el a cérna és onnan jött már minden

- a játék hozta ezt - nekik volt a legtöbb szurkolójuk... így a fanatizmus átcsapott vandalizmusba


Ezek csak tippek....


Üdv

2011. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos annyira hülyék az emberek, mert képesek megölni a másikat, mert"lila" vagy "zöld". Külföldön ha verekednek, nem azért, mert az egyik ennek, a másik annak szurkol. Sajnos a sok magyar a hülye, tisztelet a kivételnek.
2011. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
képesek megölni? :D azt hittem csak puhány hülye emberek verekednek ilyen helyeken, nem erős hülye emberek :)
2011. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Itt nem az erőn van a hangsúly, hanem az intelligenciánxD
2011. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
azt én adottnak (adottan alacsonynak) vettem, tényleg csak a komolyság felől voltak kétségeim :)
2011. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Smartguy86 ***** válasza:
65%
Az intelligencia hiányából ered. Unalmas életet élő emberek önigazolása és életcélkeresése...
2011. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

3. válaszoló!

Ne próbálj okos lenni olyasmiben, amiről semmit sem tudsz! Sem a liláknak sem a zöldeknek nem céljuk egymás megölése. Nem erről szól a dolog. Nem tudom mit értesz külföld alatt, de pl. Szerbiában már előfordult, hogy meghalt valaki egy szurkolói verekedésben. Magyarországon nem.

2011. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
ez meg a legnagyobb szánalom, verekedni mint éretlen tinédzserek (tipikus serdülő kori magatartás, akár még 30-40 évesen is, pff..) persze úgy, hogy semmi ok az erőszakra. igazi vesztesek. a pályára nem elég rátermettek (sportolónak kevesek) de csürhének még remélik jók lehetnek..
2011. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
22%
TE vagy az aczél zoli ?
2012. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!