Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit tudtok a Fradiról 2001 óta?

Mit tudtok a Fradiról 2001 óta?

Figyelt kérdés
Előadást készítek az egyik órámra, a Ferencvárosi TC-ről. Akárhol olvasom a történelmét, csak 2001ig van róla szó. Azóta mi van vele? milyen híres játékosok voltak azóta? Nyerő szériába voltak, vagy mélyponton? mindent tudni akarok :D
2011. okt. 31. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A focin kívül más sportágaiban nem tudom milyen eredményeket ért el, de gondolom a foci kell leginkább:)


2001-be bajnokok lettek

2002-be második helyen végeztek a Zte mögött alig lemeradva

2003-ba sokáig ők vezették a tabellát, de az utolsó néhány meccsen botlottak, az utolsó fordulóba hazai pályán nem tudták megverni a Debrecent, míg az Mtk legyőzte az Újpestet, ezért csak 2. lettek. Akkor volt az a nagy (az egyik legnagyobb amióta figyelemmel követem őket) Fradi botrány amikor a szurkolók balhéztak. A magyar kupát ők nyerték a Debrecen ellen.

2004-be ők nyerték meg a bajnokságot, az utolsó fordulóba előzték meg a Debrecent és az Újpestet. A forduló előtt 3. voltak. A magyar kupába címvédés volt, a Honvédot verték meg, az eredményre nem emlékszek. A bajnoki címük után egy hajszállal ,maradtak csak le bl csoportkörből, de az uefa kupa csoportkörbe bekerültek. Feyenord, Hearts, Shalke Fradi, és egy svájci csapattal játszottak. A 3. hellyel továbbjutottak volna, de csak a 4. lettek.

2005 tavaszán nagyon gyengék voltak,pedig a szezon elején magabiztosan nyerték a meccseket és a tabellát is vezették, de aztán csak 2. lettek a gyenge tavasz miatt.

2006-ba még gyengébbek voltak, már csak 6-ak lettek. Ezután kizárták őket az Nb1-ből a nagy adósság miatt.

2007-be nem tudtak feljutni az Nb2-ből, második helyen végeztek.

2008-ba tovább gyengült a csapat és csak 3. lettek az Nb2-be, majd jött az új angol tulajdonos aki új edzőt és játékosokat hozva toronymagasan megnyerette velük 2009-be a másodosztályt ezzel visszajutottak az Nb1-be.

Azt hitték sokan, hogy ismét bajnokesélyes csapat a Fradi, de hamar rájöttek, hogy hiába nyerték fölénnyel az Nb2-t, az elsőosztályba ez kevés. Pontosan nem tudom hányadikak, de valahol a középmezőnybe végeztek, a szezon elején még a kiesés ellen harcoltak...

Következő évbe sokat erősödtek, de voltak gyenge meccseik ezért a 2. hely helyett "csak" 3-at lettek.

Ebbe a szezonba eddig gyengék, bár volt most pár győzelmük, de szerintem megint valahol a középmezőnybe végeznek a bajnokság végére.

Híres játékosok? Hát, talán a legismertebb Gera Zoli, 2004-be a bajnoki cím után ment el tőlük, róla sok infot fogsz találni a neten. De volt még sok válogatott játékosuk ez idő alatt ( Tököli, Dragóner, Lipcsei, Gyepes, Lisztes, Huszti, Tőzsér... ). Tököli és Dragóner is távoztak akkor amikor Gera, de ők a kizáráskor visszatértek a Fradiba. Lipcsei végig ott maradt, nem igazolt el. Volt még egy korábbi Arsenal játékos ( túlzás, hogy játékos, egy meccset játszott ott, de tagja volt évekig a keretnek ) Paul Shaw, ő már bőven 30 fölött érkezett a Fradiba levezetni, rúgott néhány gólt és ennyi. Marek Heinz volt a tavalyi évbe Fradi játékos még, aki Cseh válogatott volt, rúgott gólokat a 2004-es Eb-n, csapattársa volt az aranylabdás Nedvednek, és a Juventus is megakarta szerezni fiatal korába. Ő se váltotta meg a világot, pár jó meccsen, és néhány gólon kívül semmi maradandót nem alkotott, látszott rajta, hogy már csak öreg korára levezetni van a Fradiba.

Az edzők folyamatosan cserélődtek, Csank, Garami, Pintér, László Csaba, Gellei, Kuntics, utána megint Csank, majd egy angol Bobby, utána megint egy angol Craig Short, majd megint magyarok, Prukner, most pedig Détári az edzőjük. 2001 óta sok edzőt elfogyasztottak, és ha jól emlékszem Garamin kívül egyik se volt 1 évnél tovább Fradi edző.

Remélem segítettem, ha van még kérdésed vagy érdekel valami írj, hátha emlékszem még rá:)


Amúgy megkérdezhetem milyen órára kell a Fradiról előadás?:)

2011. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hűűha. Azt hiszem ez igazi Fradistával állok szembe :p

köszönöm szépen a segítséget. :))

Igazából csak egy alapórára kell, kommunikációra, és valamilyen szinten ezen múlik a félévem :p

Az igazat megvallva nem rég óra (kb 1 éve) "ismertem meg közelebbről" az ftc-t, és kicsit önző módon döntöttem, hogy erről készítsek előadást, így legalább jobban belelátok majd a klub történelmébe, "életébe".

Még nem nagyon tudom, hogy hogy csinálom meg, de ha elakadok,írhatok?? :p

2011. nov. 1. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan írhatsz, de azt nem garantálom, hogy akármit kérdezel fejből tudni fogom rá a választ:)
2011. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár az első válaszoló nagyon pontosan leírta,én azzal egészíteném ki,hogy pontosan leírm hogy az edzők mettől meddig voltak ott:

Prukner László (2010–2011)

Craig Short (2009–2010)

Bobby Davison (2008–2009)

Csank János (2007–2008)

Zoran Kuntić (2007)

Gellei Imre (2005–2007)

László Csaba (2004–05)

Pintér Attila (2004)

Garami József (2002–03)

Csank János (2000–01)

Meg a jelenlegi kerettel:

mezsz. poszt név

1 K Marko Ranilovič

3 V Mark Otten

4 V Sváb Dániel

7 KP Aleksandar Jovanović

8 KP Józsi György

9 CS Honma Kazuo

11 CS Oláh Lóránt1

13 V Júnior

18 KP Gárdos András

19 KP Liban Abdi

20 KP Rósa Dénes

21 KP Zsivoczky Norbert

25 KP Maróti Béla

26 V Grúz Tamás

27 K Gyenes Dávid

29 V Fülöp Noel

30 KP Tóth Bence

35 KP Héctor Gabriel Morales2

40 K Végh Zoltán

44 V Martin Klein

51 KP Vass Máté

55 K Jova Levente

60 CS Pölöskey Péter

77 KP Juha Hakola

78 V Balog Zoltán

85 V Csizmadia Csaba

87 KP Fitos László

88 CS Somália Lisztes Krisztián

2011. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!