Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy kell focimeccset elemzni?

Hogy kell focimeccset elemzni?

Figyelt kérdés
Tudtok valami oldalt vagy könyvet vagy leirást ami elmagyarázza hogy hogy és milyen szempontok alapján kell egy focimeccset elemezni?
2011. dec. 11. 10:57
 1/2 anonim válasza:

én olyan oldalról nem tudok ahol azt írják le hogyan kell elemezni. olyat viszont ismerek ahol elemeztek különböző meccseket. ha tudsz angolul akkor ez a legjobb szerintem: [link]

ha nem tudsz akkor egy magyar oldal: [link] - itt nem az összes bejegyzés meccselemzés, mágnestáblázás, de van elég sok. különböző bajnokságokból.

amúgy ha magadtól akarsz rájönni akkor először az összes posztot tisztáznod kell magadban és szinte az összes felállást. kezdve mondjuk a wm-formációtól, amit mostanában a barca próbálgat újonnan. aztán ha megvannak a felállások és a posztok, akkor megpróbálhatod az ismertebb játékosokat besorolni kategóriákba, ki hol játszik stb, és a csapatok felállását elemezgetni.

ezután jöhet a védekezés illetve a támadás. ki-mikor-merre helyezkedik.

remélem tudtam segíteni.

u.i.: ha nem tudsz angolul akkor mielőbb kezdj el tanulgatni vagy szótárral olvasni a zonalmarkingot mert ott van a lényeg :)

2011. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, az első link nagyon jó, bele is nézegettem már. Az angollal nincs gond.

A második oldalt is gyakran nézegettem.

De engem inkább az érdekelne, hogy én hogy üljek neki egy akármilyen meccsnek és ott hogy tudom magamtól elemezni. Nyilván sok gyakorlás kell hozzá, de az alapokhoz kell egy kis lökés

2011. dec. 14. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!