Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az amerikai foci labdán a...

MikeB kérdése:

Az amerikai foci labdán a fűző játszik valami szerepet a dobásban?

Figyelt kérdés
felmerült a kérdés az o.társaim között, hogy a fűző azért van-e ott mert ott fogni?!
2012. febr. 1. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Na ezt még nem néztem, de rúgásnál mindig úgy teszik le, hogy ne a fűzőt rúgja a játékos.
2012. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Manapság már csak dísz,a régi,eredeti a.focilabdáktól vették át.Ott még ez tartotta össze a labdát.Akkoriban úgy csinálták,h összevarrták a 4 részt amiből áll,de a 2 szélsőt nem.Kifordították és belerakták a szelepet,majd visszafordították és és összevarrták a 2 szélső 2 végét (általában mind2 oldalon a labda teljes hosszának 1/5-ét varrták össze,középen pedig maradt 3/5-rész),aztán belenyomtak egy belső gumit.Ekkor ugye nem tudták már a régiek összevarrni,így kijukasztották a 2 rész mindkét oldalát 6x-6x,egy nagyon erős,bőrből sodort vastag huzalt pedig átfűztek rajta,és azzal meghúzták-összekötötték a 2 oldalt.Ma már ez amolyan hagyomány,de gondolj is bele,milyen hülyén nézne ki egy amerikai focilabda varrat nélkül.
2012. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tehát akkor nincs benne szerepe. :D
2012. febr. 1. 20:50
 4/7 RyuKocusei válasza:
100%
Én a Tata Mustangsnál vagyok Runningback, és igen van szerepe a labdán a varrásnak. A varrást a 2 utolsó (gyűrűs és kis újj) újjaddal fogod, eldobáskor ezek segítségével csavarod meg a labdát (máskülönben nem csavarodna, hanem vergődne a levegőben). Tehát IGEN, határozottan VAN SZEREPE.
2012. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azóta utánanéztem, és tényleg van szerepe. Meccseket nézek és ott is látom ahogy fogják! Azért köszi szépen! :D
2012. febr. 19. 09:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy, ma is a varrás tartja össze a labdát. A jó minőségű tartós, nem gumi labdákat. Az is igaz, hogy van olyan labda amin csak dísz, de az nem is jó.
2012. febr. 19. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Van szerepe a fűzőnek. Ebben a videóban is említenek valamit:

http://www.youtube.com/watch?v=Cy1ZuGR6bdY

2012. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!