Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen a jó középpályás?...

Milyen a jó középpályás? Mennyi idő van a gondolkodásra a pályán?

Figyelt kérdés

Am az érdekelne hogy mit csinál egy jó középpályás. mennyi cselt kell tudnia, futnia, meg ilyenek. am meg érdeklődés képpen:

mennyi a gondolkodási idő, és a reakcióidő az mennyi. ugy átlagba. ha játszotok, akkor nektek mennyi... (sac/kb)


2012. márc. 25. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Ez egy összetett dolog. Mert a balfutó, ami volt régen C.Ronaldo, neki fel kellett érnie a támadásra is, sőt hátra is kellett érnie mindig. Szóval, rengeteget kell futni.

Cselt, nem hiszem, hogy tudnia kéne. Eltologatják, teszik lyukba, vagy indítsák a csatárokat, vagy kicsit passzolgatnak a védőkkel, hogy ők se unatkozzanak.

Gondolkodás idő, mindig 1-2 ms. Nem lehet teketóriázni, hogy most "bélaa", vagy "sanyi", áá melyik a jobb barátom, nem is tudom kinek adjam. Ez nem úgy megy, tenni kell befele, hagyj fussanak a csatárok.

Én speciel csatár vagyok, de én tolom elfele, vagy ha van reflektor fény, akkor cselezgetek, ilyen trükkökre gondolok. De van amikor lépni kell, mert a védő bemorcosodik, akkor vagy lábad rugja, vagy megáll egy helyben, és nem mozdul.

Szóval a lényeg a középpályásnak: sok futás, sok passz, hátul-elől eredményesnek kell lennie, jól látni a pályán.

Ennyi :)

2012. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%
Aţol függ mennyi ideje focizol és hogy milyen jól megy.Én már 10 éve focízok versenyszeŕüen és egy kicsi gondolkodási idö se kell de ahoz igen h h passzolod h helyeszkedsz és levezetni magadban az akciót .szinte a kpnak a legtöbb dolga.De 5 mp simán elég kell h legyen h kigondold a dolgokat.(embertöl Is fugg) elottem valaszolo:a te véleményedet kérte nem más hires focistat akitol mellesleg semmi hasznos dolgot nem tud felmutatni ,mert a (cr) csak cselezní tud és önzõzni...nem róla kell példát venni,akkor már ink messiröl ;)
2012. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Messinek jó a csapata. Cr-nek nem a legjobb, nem nagyon passzolnak.

Figyelj, Ronaldo tnap egy db cselt nem csinált. Alig önzőzött, s ezért nem ő az aranylabdás. Ha cselezne, megmutatná az erekjéit aranylabdás lehetne, de így nem lesz.

Messit tedd ki a kukába, majd a szemetes elviszi.

2012. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
farkad emberek. mindenki magáról írjon, én úgy se leszek se messi se de. kicsit szűkítik. a belső kp.ra gondoltam
2012. márc. 25. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:

nem kell cseleket csinálni, mert ha középen elveszted a labdát akkor abból komoly gond lehet.

A pontosság a legfontosabb. A legjobb belső kp-k 90% körüli pontossággal passzolnak 1-1 meccsen. Persze ezek nagy része rövid passz.

Futni persze kell, meccstől és ellenféltől függ hogy mennyit. Persze egy szélsőhöz képest a belső kp-k kevesebbet futnak ill kevésbé számít a gyorsaság.


A reakció időnek minden poszton jónak kell lennie.

Azon a poszton pedig különösen, mert nem szabad tartogatni a labdát hanem járatni kellene.

Legyél nyugodt és mindig lásd, hogy mi folyik körülötted és a pálya egészén.


Amúgy én ugyanezen a poszton játszottam a fradi utánpótlásban, sajnos 17 éves koromtól kezdve nem jöttek össze a dolgok. :)

2012. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!